4 tipy, jak si zjednodušit praní oblečení

on

Máte pocit, že úklidem trávíte veškerý svůj volný čas? Zkuste se zaměřit na jednoduché triky a tipy, které vám zjednoduší vaše každodenní povinnosti. Poradíme vám, jak zefektivnit praní oblečení a na co se zaměřit.

1) Umístění pračky

Napadlo vás někdy, jak ovlivňuje umístění pračky ve vaší domácnosti chuť nebo naopak nechuť prát? Pokud máte pračku umístěnou ve sklepě, kam vede dvoje schodiště, musíte projít venkovním prostorem a ještě nesete těžký koš s prádlem, asi těžko se budete na praní těšit. Co takhle najít lepší umístění a pračku nechat v kuchyni nebo třeba v technické místnosti? V ideálním případě by měla být pračka a sušička v místě, kam nemusíte po schodech do jiného patra.

2) Třídění prádla

Ulehčete si také třídění prádla. Využijte k tomu koš na prádlo, který je rozdělený na několik částí, kam dávat bílé, černé a barevné prádlo. Do samotného koše na prádlo je možné umístit například ložní prádlo, deky a další bytové textilie. Co se týče spodního prádla, ať už se to týká podprsenek, dámských klasických kalhotek nebo pánských trenýrek, perte je zvlášť, ideálně bez aviváže. Velké množství dámského a pánského spodního prádla nepatří ani do sušičky.

3) Prací den

Pravidelné praní vám ulehčí také to, že si stanovíte jeden den v týdnu, kdy budete prát. Může to být třeba pátek večer nebo sobotní dopoledne. Bude pro vás ideální, když se vám podaří za týden mít tolik prádla, aby naplnilo alespoň jednu celou pračku. Pokud máte víc členů v domácnosti, ti určitě ocení, že budou vědět den, kdy perete. Nemůže se tak stát, že by oblíbené bavlněné trenýrky vašeho protějšku zůstaly v prádelním koši třeba dva týdny nebo že by opět hledal oblíbené džíny.

4) Množství oblečení

Zaměřte se také na to, kolik oblečení týdně perete. Možná perete jen jednou za dva týdny, protože máte dostatek oblečení a většinou se vám naskládá jen dámské a pánské spodní prádlo. Už při oblékání myslete na to, zda si dané oblečení vezmete s sebou celý týden do práce nebo půjdete každý den v něčem jiném. V tomto případě je dobré myslet také na ekologii a životnost oblečení. Rozhodně neperte oblečení každý den ani jej nedávejte do sušičky denně.

Předchozí článek3 tipy, jak najít skvělou marketingovou agenturu pro vaše podnikání
Další článek5 nápojů, které vám doma nesmí chybět

Nejnovější články

Vybavujete domácí posilovnu? Poradíme, co v ní nesmí chybět

Přejete si zhubnout, nabrat svaly nebo se jednoduše držet v dobré kondici? Ať je váš důvod jakýkoliv, vsaďte na domácí posilovnu - ta je...