5 tipů, jak na správnou výživu vašeho psa

on

Pokud si přejete, aby váš pes byl zdravý, v kondici a nic mu nechybělo, je nutné dbát nejen na dostatek pohybu, ale i na kvalitní stravu. Jak na to, aby váš pes byl opravdu zdravý a vydržel po vašem boku dlouhá léta?

Na zbytky od oběda zapomeňte

Měli jste skvělý oběd a rádi byste se rozdělili se svým psím mazlíčkem? Tuhle možnost ihned vylučte, jelikož byste mohli ohrozit zdraví svého psa. Pokud chcete psovi přilepšit a přidat i něco jiného než granule, můžete mu vytvořit domácí jídlo, které bude vytvořeno speciálně pro něj, bez koření a jiných prvků, které by mu mohly uškodit. Další alternativou jsou konzervy pro psy, ale i zde platí, že je nutné upřednostnit kvalitu nad kvantitou.

Ultimátní návod neexistuje

Každé psí plemeno je jiné, proto není možné rozdávat univerzální návod, který by byl ideální pro každého psa. Ve výživě psů existuje mnoho trendů, rad a výživových směrů, nicméně vybírejte zejména podle potřeb svého psa, jeho aktivit i denního režimu. To, že jste se rozhodli správně poznáte zejména podle toho, že váš pes nevykazuje žádné znaky trávicích problémů.

Zapomeňte na překrmování

Pravidelně svému pejskovi dopřáváte velké množství krmiva? Pak zpozorněte. Dlouhodobé překrmování může vašemu psímu kamarádovi spíše uškodit. Nejen, že váš pes může ztratit potravní reflex, ale můžete mu špatným stravováním zkrátit život v průměru o dva roky. Dbejte proto na adekvátní stravu a upravujte jeho denní příjem tak, aby byl v dlouhodobém horizontu vyvážený.

Je váš pes v kondici?

To, že je výživa a zdravý životní styl důležitý nejen pro člověka, ale i pro psa, jistě chápete. Jak ale poznáte, že je váš pes v dobré kondici? Formu vašeho psa poznáte nejen podle pevné stolice, ale i podle lehce hmatatelných žeber, zářivé srsti nebo jasně viditelné svaloviny a kontur.

Správná výživa vašeho psa vašeho psa se může jevit jako alchymie, ale jistě vše brzy vyladíte k dokonalosti. Pokud si přesto nejste jistí, je dobré zajít za veterinářem, který vám jistě poradí.

Předchozí článekV hlavní roli koupelna, aneb změny za pár korun
Další článekVyberte originální a chutné dárky

Nejnovější články

Vybavujete domácí posilovnu? Poradíme, co v ní nesmí chybět

Přejete si zhubnout, nabrat svaly nebo se jednoduše držet v dobré kondici? Ať je váš důvod jakýkoliv, vsaďte na domácí posilovnu - ta je...