Domů Blog

Vybavujete domácí posilovnu? Poradíme, co v ní nesmí chybět

0

Přejete si zhubnout, nabrat svaly nebo se jednoduše držet v dobré kondici? Ať je váš důvod jakýkoliv, vsaďte na domácí posilovnu – ta je ideální v případě, kdy nemáte v blízkosti svého bydliště dobrou posilovnu nebo chcete šetřit čas přejezdy. Co do ní pořídit, abyste měli vše podstatné?

Chraňte svou podlahu

Ať už budete cvičit v garáži nebo v pracovně, je nutné chránit svou podlahu před poničením. Investovat můžete do různých variant, od speciálních podložek po jiný typ povrchu pro vaše cvičení. Ideální jsou i fitness puzzle, které si sestavíte podle sebe a místa, které na cvičení potřebujete a zamezíte tak případným odřeninám a škrábancům.

Odražte se od svého tréninku

Předtím, než začnete nakupovat všechny činky a veslovací trenažér, zkuste se zastavit a zamyslet se, zda to skutečně potřebujete a jestli jsou tyto pomůcky vhodné pro vaše cvičení. Zkuste zajít do posilovny ve vašem okolí, vyzkoušejte všechny dostupné stroje a zvažte, co je optimální pořídit domů pro váš trénink.

Klasické činky nebo kettlebell

Činky nechybí téměř v žádném cvičebním plánu, nicméně skvělou alternativou je i kettlebell, který váš trénink může příjemně ozvláštnit. Před cvičením s kettlebellem je však ideální vyzkoušet si to v prostředí, kde vás bude moct opravit nějaký trenér a vy si nebudete zbytečně ničit záda.

Malé doplňky, velké výsledky

Jaké další věci koupit, aby se váš trénink zefektivnil a přitom vás vybavení nestálo celé jmění? Vsaďte třeba na klasické švihadlo, které známe z dětských let nebo balanční podložky, které vaše svaly dokáží pořádně potrápit. Věřte, že v tomto případě rozhodně platí, že i za málo peněz můžete mít hodně muziky.

Vybavit domácí posilovnu nemusí být nic náročného – stačí se pořádně zamyslet nad tím, co od ní očekáváte a vybavit ji podle svých preferencí.

Vyberte originální a chutné dárky

0

Hledáte vhodné dárky pro své blízké, chcete překvapit kamarádku nebo vybíráte dárek pro kolegu? Poradíme vám originální dárky, které potěší. Darujte prožitek a věřte, že jedlý dárek ocení opravdu každý.

Jaké dárky máte nejraději vy sami? Měkké dárky, které vás překvapí oblečením nebo další sadou ponožek? Možná si potrpíte na elektroniku, chytré spotřebiče nebo třeba sadu kosmetiky. Tyto dárky však mohou být dražší a navíc je náročné zjistit, zda by se dotyčnému opravdu líbily. Vyberte jedlé dárky, u kterých nemůžete šlápnout vedle.

Dárek na míru

Mezi nejoblíbenější dárky patří ty, které jsou přímo na míru. Nechte si sestavit dárek na přání, a to i s textem. Láska přece prochází žaludkem, tak na to při výběru dárku myslete a sáhněte po směsi ořechů, semínek, sušeného ovoce a přidejte i další zdravé potraviny.

Originální balení

Zapomeňte na nudné balení a využijte průhledné krabice, ozdobné pytlíky anebo přímo boxy na chutné dobroty. Skvělým nápadem jsou dárkové ořechové boxy, stejně jako dárkové ořechové kornouty. Tento typ dárku se hodí nejen k narozeninám, svátku a výročí. Překvapte své blízké i na obyčejné návštěvě a ukažte jim, že je chcete rozmazlovat.

Jak vybrat

Nevíte, jak vybrat ideální kombinaci? Zajímejte se o to, co má vaše kamarádka nebo kolega v práci nejraději. Vybrat můžete jednotlivé druhy ořechů, od pistácií, přes mandle až po arašídy nebo kešu ořechy. Rozhodněte se, zda budou ideálním dárkem pražené, solené či jinak ochucené ořechy. Vybrat však můžete i nepraženou a nesolenou variantu.

Od každého něco

Pokud si nejste jistí, co přesně má obdarovaný nejraději, vsaďte na mix různých variant. Namixujte si naturální ořechy, semínka i sušené ovoce. Skvělým dárkem, který rozhodně překvapí jsou i ořechy v čokoládě a v jogurtu. Pokud nechcete kupovat obyčejnou bonboniéru a plánujete překvapit milovníka čokolády, vsaďte na čokoládové pralinky plněné krémem.

Svým dárkem druhým říkáte, jak moc vám na nich záleží. Vyjádřete své pocity dobrotami, které mohou podpořit zdravý životní styl, ale zároveň jsou i sladkou odměnou.

5 tipů, jak na správnou výživu vašeho psa

0

Pokud si přejete, aby váš pes byl zdravý, v kondici a nic mu nechybělo, je nutné dbát nejen na dostatek pohybu, ale i na kvalitní stravu. Jak na to, aby váš pes byl opravdu zdravý a vydržel po vašem boku dlouhá léta?

Na zbytky od oběda zapomeňte

Měli jste skvělý oběd a rádi byste se rozdělili se svým psím mazlíčkem? Tuhle možnost ihned vylučte, jelikož byste mohli ohrozit zdraví svého psa. Pokud chcete psovi přilepšit a přidat i něco jiného než granule, můžete mu vytvořit domácí jídlo, které bude vytvořeno speciálně pro něj, bez koření a jiných prvků, které by mu mohly uškodit. Další alternativou jsou konzervy pro psy, ale i zde platí, že je nutné upřednostnit kvalitu nad kvantitou.

Ultimátní návod neexistuje

Každé psí plemeno je jiné, proto není možné rozdávat univerzální návod, který by byl ideální pro každého psa. Ve výživě psů existuje mnoho trendů, rad a výživových směrů, nicméně vybírejte zejména podle potřeb svého psa, jeho aktivit i denního režimu. To, že jste se rozhodli správně poznáte zejména podle toho, že váš pes nevykazuje žádné znaky trávicích problémů.

Zapomeňte na překrmování

Pravidelně svému pejskovi dopřáváte velké množství krmiva? Pak zpozorněte. Dlouhodobé překrmování může vašemu psímu kamarádovi spíše uškodit. Nejen, že váš pes může ztratit potravní reflex, ale můžete mu špatným stravováním zkrátit život v průměru o dva roky. Dbejte proto na adekvátní stravu a upravujte jeho denní příjem tak, aby byl v dlouhodobém horizontu vyvážený.

Je váš pes v kondici?

To, že je výživa a zdravý životní styl důležitý nejen pro člověka, ale i pro psa, jistě chápete. Jak ale poznáte, že je váš pes v dobré kondici? Formu vašeho psa poznáte nejen podle pevné stolice, ale i podle lehce hmatatelných žeber, zářivé srsti nebo jasně viditelné svaloviny a kontur.

Správná výživa vašeho psa vašeho psa se může jevit jako alchymie, ale jistě vše brzy vyladíte k dokonalosti. Pokud si přesto nejste jistí, je dobré zajít za veterinářem, který vám jistě poradí.

V hlavní roli koupelna, aneb změny za pár korun

0

Nudí vás vaše koupelna, už dávno vyšla z módy nebo potřebuje menší změnu? Nemusíte se pouštět do nákladných změn – stačí vám pár malých triků, které vzhled vaší koupelny radikálně promění. Jak ale na malé změny, které dokáží vykouzlit velký efekt?

Dbejte na atmosféru

Pobyt v koupelně by měl být relax, který očistí nejen tělo, ale i mysl. Pokud si přejete takové wellness i u vás doma, vyzkoušejte kouzlo led svíček, které jsou zcela bezpečné i v případě, že máte doma děti nebo podnos na vanu, který oceníte při koupelích. Samozřejmostí by mělo být uklizené prostředí, které ve vás nevyvolá úzkost a nutnost vše uklidit, v opačném případě je atmosféra ta tam.

Správná organizace především

V koupelně můžeme najít mnoho věcí, které je potřeba mít vždy po ruce. Ať už se jedná o odličovací tampony, náhradní hygienické pomůcky nebo třeba náhradní šampon, jistě oceníte úložné košíky, krabičky a jiné vychytávky, díky kterým bude vše schované, a přitom na svém místě.

Vsaďte na kvalitní ručníky

Chcete se cítit jako v hotelovém pokoji, a to ideálně každý den? Pak vsaďte na kvalitní ručníky, které vám s tímto pocitem výrazně pomohou. Při výběru sáhněte spíše po tlumenějších barvách bez potisku, jako je bílá, béžová nebo třeba světle hnědá. Pokud chcete váš interiér trochu osvěžit, sáhnout můžete po světle zelené nebo světle modré barvě, které příjemně doladí váš interiér.

Výměna textilu pomůže

Přejete si svou koupelnu přeměnit, ale nemáte finance na případnou rekonstrukci. Nezoufejte, i výměna textilu, výmalba nebo třeba jiné dávkovače na mýdlo umí koupelnu příjemně obměnit, a přitom vás to nebude stát celé jmění. Textilie se navíc prodávají ve výhodných koupelnových sadách, díky kterým dosáhnete i na příjemnější cenu.

V koupelně jsme každý den a vzhled dané místnosti se nám tak může velmi rychle zevšednět, proto zkuste integrovat nějaký z tipů, který pomůže vzhled vaší koupelny povýšit na novou úroveň.

Investice: Peníze do komodit nebo kryptoměn?

0

Ve světě kryptoměn dochází k mnoha změnám, které snižují jejich hodnotu, proto můžeme pozorovat i nižší zájem o digitální měny oproti předchozím letům. Nicméně pokud máte finanční prostředky navíc, které si přejete investovat, možná stojíte před otázkou, zda peníze vložit do komodit nebo právě do digitálních měn. Jaká varianta dává větší smysl?

Vzestupy i pády kryptoměn

I když jsou kryptoměny stále v hledáčku mnoha investorů, není pochyb o tom, že jsme v posledním roce zažili spoustu zvratů a svět digitálních měn se výrazně proměňoval. Stejně jako u jiných druhů investic najdeme mnoho lidí, kterým se díky kryptoměnám podařilo pohádkově zbohatnout nebo naopak přijít o výrazné jmění. Kryptoměny nicméně dokázaly oslovit velmi široké publikum, a to včetně konzervativních investorů.

Mezi komoditou a kryptoměnou

I když jsou kryptoměny z principu digitální, existují i tzv. stable-coiny. Jedná se o mince, u kterých se hodnota odvíjí podle podkladového aktiva, jako je např. zlato. Díky těmto alternativám investování se našli i investoři z řad komoditních obchodníků. Pokud patříte mezi ně, je důležité zmínit, že komodity nedošly k tak obrovskému růstu, jako tomu bylo u kryptoměn, kde jsme mohli pozorovat nárůst až tisíc procent ročně. Je tedy ke zvážení všech

Propady jsou reálné

Pokud se chystáte investovat, ale víte, že nemáte příliš chladnou hlavu, možná pro vás bude lepší investovat do komodit. U bitcoinů a jiné digitální měny dochází k častějším propadům, a to i o desítky procent během jednoho dne. U komodit se můžeme setkat s propadem o 50 % během jednoho roku, u kryptoměn můžeme vidět propad i o 90 %. V takových případech je opravdu nutné zachovat chladnou hlavu, neprodávat a vyčkat na lepší období.

Bezpečnost především

Řešíte otázku bezpečnosti? Útoky hackerů jsou bohužel na denním pořádku a pokud nebudete mít svůj majetek řádně zabezpečen, můžete o něj i navždy přijít. Nákup kryptoměn je možný na mnoha místech, nicméně pokud je pro vás důležitá otázka bezpečnosti, jako lepší strategie se jeví investování v rámci brokerských společností. Co se týče investování do komodit, daleko bezpečněji se zřejmě budete cítit u regulovaných společností, které podléhají určitým pravidlům – ty chrání investory i jejich investice.

Každá mince má dvě strany, proto pečlivě zvažte své investice a zaměřte se zejména na to, jaká jste osobnost a jaký typ investic je právě pro vás.

Kdy nechat zkontrolovat geometrii kol?

0

Většina z nás považuje automobil především za dopravní prostředek, který nás doveze do práce, za zábavou nebo na návštěvu k příbuzným. Aby ale jeho používání bylo bezpečné, musíme udržovat auto v dobrém stavu a dbát na pravidelné kontroly. Kdy se starat o geometrii?

Špatnou geometrii poznáme při jízdě

U svého auta si sami zkontrolujeme olej, vodu v ostřikovačích, stav pneumatik a další drobnosti, které jsou pro jízdu potřebné a děláme je pravidelně. Někdy nás do servisu dožene určitá závada, kterou obratem vyřešíme. U některých věcí bychom ale měli dbát především na prevenci a snažit se je neřešit, až když problém nastane. Seřízení geometrie kol potřebujeme proto, aby auto jelo tak jak má a tam kam chceme a kola se točila. Jakmile geometrie chybná, poznáme to velmi jednoduše. Auto táhne na jednu stranu při jízdě na rovné silnici, není dobře ovladatelné a může nám způsobit různé problémy. Ukazatelem na špatnou geometrii je i volant, který se po průjezdu zatáčkou vrací velmi pomalu do středové polohy a také pneumatiky jsou sjeté pouze na jedné straně, tedy hloubka dezénu není po celé pneumatice stejná.

Potřebná kontrola

Pokud nám auto vykazuje problémy, které způsobuje špatná geometrie, je dobré návštěvu servisu neodkládat. Situace by se mohla ještě zhoršit a jízda se stát nebezpečnou nejen pro nás, ale i ostatní účastníky silničního provozu. Kontrolovat geometrii bychom měli preventivně při každém sezónním přezouvání auta a kdykoliv máme podezření, že je něco v nepořádku. Problém s geometrií auta totiž může vzniknout i po rychlém projetí výmolu nebo když jsme vrazili do nějaké překážky, třeba obrubníku při parkování. I když se nám v tu chvíli zdá, že k žádnému poškození nedošlo, Je na místě zajdu pneuservisu a nechat geometrii překontrolovat.

Auto, které má dobře seřízenou geometrii, se nám mnohem lépe řídí a reaguje tak, jak chceme a potřebujeme, aby reagovalo. Nečekají nás žádná překvapení, jízda je bezproblémová a bezpečná. Na pravidelné kontroly bychom proto neměli zapomínat.

4 způsoby, jak podpořit svou produktivitu

0

Máte pocit, že chodíte jen do práce a z práce jdete rovnou spát? Nestíháte se věnovat domácnosti, rodině ani svým koníčkům? Poradíme vám, jak podpořit svou produktivitu a chytře si rozplánovat svůj den.

1) Plánování vám vše ulehčí

Chcete zvládat každý den víc věcí, užít si jej naplno a mít i volný čas sami pro sebe? Začněte plánovat. Pořiďte si plánovací kalendář nebo plánovací diář. Udělejte si každý den chvilku, kdy si rozplánujete další den. Může to být čas večer před spaním, ale také hned ráno po probuzení. Díky plánování zjistíte, kolik času věnujete práci, kolik vám zbývá na domácnost, rodinu a případně i vaše koníčky.

2) Uvolněte svou mysl

Věděli jste, že psaní na papír dokáže zklidnit vaši mysl? Nejenže u psaní zpomalíte své myšlenky, ale také si je utřídíte. Samozřejmě můžete pro efektivní plánování svého dne použít mobilní aplikace nebo kalendář v počítači, papír nám však v tomto případě pomáhá k vyšší koncentraci, kdy se vyhnete tříštění myšlenek. Sami určitě víte, jak často sáhnete po mobilu a místo pracovních aktivit nebo zmíněnému plánování prokrastinujete u sociálních sítí.

3) Sáhněte po papíru

Vyberte si denní nebo týdenní diář, podle toho, kolik práce a povinností si plánujete zapisovat. Díky zapisování na papír se můžete ke všem svým aktivitám také vracet a diář vám zůstane jako deník. Nebojte se kromě svých činnosti do diáře připsat i to, co příjemného jste zažili, co se vám na daném dnu líbilo nebo za co jste vděční. Papír bude jako váš terapeut a díky němu se můžete zbavit nepříjemných myšlenek a přebytečného stresu.

4) Koncentrujte se na jednu věc

Velkou výhodou pravidelného plánování je i učení se koncentrovat. To oceníte nejen v práci, ale také při studiu nebo různých kurzech. Budete se lépe soustředit na jednu věc, dokonce podpoříte i svou paměť. Designový obrazový diář bude vaším dokonalým společníkem také na poradách a rozhodně vám neudělá ostudu. Zorganizujte si svůj čas také s rodinným plánovacím kalendářem, které využijete nejen pro domácí povinnosti, ale také společné výlety nebo vzkazy.

6 důvodů, proč se těšit do práce

0

Je pro vás ranní zazvonění budíku nepříjemné a vstávání do práce byste nejraději zrušili? Co takhle si najít důvody, proč se do práce těšit a najít si na svých pravidelných povinnostech něco příjemného? Zkuste to tentokrát jinak a udělejte důležitý krok ke šťastnějšímu a spokojenějšímu životu.

1) Nový začátek dne

Zkuste malými kroky změnit každé své ráno. Co kdybyste si budík nastavili o chvilku dřív a ráno stihli ještě klidně svůj oblíbený seriál, válení se v posteli s knížkou nebo třeba královskou snídani. Nemusíte vstávat tak, abyste ráno nic nestíhali a jen se rychle připravili do práce. I ráno můžete využít k tomu začít den po svém a udělat si ho co nejpříjemnější.

2) Ranní káva a snídaně

Hledali jste v nabídkách práce takové zaměstnání, kde si v klidu dopřejete bohatou snídani a vypijete si třeba s kolegy na poradě svou ranní kávu? Soustřeďte se na tento benefit a buďte vděční za to, v jak skvělém kolektivu pracujete a že vaše ráno v práci začíná pozvolna a příjemně.

3) Činnost, která vás baví

Chcete se těšit do své práce? Vyberte si takovou pracovní činnost, která vás opravdu baví. Je na vás, zda se bude jednat o brigádu, hlavní pracovní poměr nebo třeba začátek vašeho podnikání. Ve všech případech si zvolte obor tak, aby jste mu rozuměli a byl vaším koníčkem.

4) Společenský život

Nemáte protějšek a máte málo kamarádů? Vaše práce může být skvělým místem, kde někoho poznat. S kolegy navíc trávíte množství času a tak se z nich po nějaké době mohou stát blízcí přátelé. Společenský život díky nové práci je rozhodně benefitem, který stojí za to.

5) Dosahování úspěchu

Říká vám něco pojem Maslowova pyramida potřeb? Jedná se o pět kategorií, na které byste se měli ve svém životě zaměřit. Pokud tyto předepsané potřeby naplníte, můžete vést šťastný a spokojený život. Kromě základních lidských potřeb zde nechybí ani dosažení úspěchu. Sami si vzpomeňte, jak dobře se cítíte, když se vám v práci něco podaří, dokončíte projekt nebo dostanete odměnu v podobě prémie.

6) Dovolte si…

Možná si to neuvědomujete, ale právě práce a možnost vydělávat peníze vám dává i jistou dávku svobody a neomezených možností. Pokud za své vědomosti a um dostáváte adekvátní odměnu, můžete si dovolit cestovat, poznávat svět, kupovat si věci, které se vám líbí a žít plnohodnotný život. Pokud je to jinak, možná je právě na čase, abyste si prohlédli volná pracovní místa a našli si svou vysněnou a skvěle placenou práci.

Jak na bezpečnou jízdu v zimě

0

Pro někoho je zima nejméně oblíbeným ročním obdobím, a to hlavně kvůli komplikacím na silnicích. Ať už bydlíme v nížinách nebo horských oblastech, často vás mohou nepříjemně potrápit veškeré vlivy počasí. Poradíme vám, jak na bezpečnou jízdu v zimě.

I když jste vyježděným řidičem může se stát, že vám sníh nebo led zkomplikuje pravidelné cestování. V horských oblastech se mnohdy neobejdete bez sněhových řetězů. Myslete na to, že v zimě je potřeba dbát zvýšené opatrnosti, myslet i za druhé a dbát na správná pravidla silničního provozu.

Auto v zimě

Ještě před zimou si vždy nechte zkontrolovat technický stav vašeho vozu. Zaměřte se nejen na kontrolu brzd, geometrii kol, ale také opravu tachometru nebo řídící jednotky. Samozřejmostí by měla být výměna letních pneumatik za zimní. V zimě byste měli také pravidelně dolévat nemrznoucí směs do ostřikovačů. Nechte si zkontrolovat také baterii a pro jistotu přibalte s sebou do vozu nabíjecí kabely.

Jistota a bezpečnost

Myslete také na jistotu v podobě rezervní pneumatiky a povinné výbavy. Vozte v autě polštář a deku, kdybyste museli čekat delší dobu v kolonách, případně někdy zůstali na nějakou dobu bez pomoci. Stejně tak se vyplatí vozit s sebou na delší cesty vodu, případně horký čaj v termosce. Přibalte také svačinku, ať už se jedná o toasty, sendviče, případně trvanlivé potraviny.

Dbejte na bezpečnou jízdu, kterou byste měli přizpůsobit aktuální situaci na silnicích, zároveň byste měli řešit i ochranu auta proti zlodějům. Skvělým pomocníkem je autoalarm i autoklíč s imobilizérem.

Jak jezdit v zimě

V zimě omezte svou rychlost a počítejte s tím, že brzdná dráha je na ledu, sněhu, ale i dešti výrazně delší. Snažte se dodržovat bezpečnou vzdálenost od ostatních vozů, a pokud jedete na zasněžené silnici, držte se vždy raději vyjetých kolejí. Nezrychlujte, ale v hlubokém sněhu nebo do kopce byste neměli jet příliš pomalu, jinak hrozí, že kopec nevyjedete. Pokud jedete z kopce dolů, vždy brzděte motorem.

Dbejte na plynulou a klidnou jízdu. Raději jeďte pomaleji než obvykle, hlavně ať vždy dojedete v pořádku do svého cíle.

5 nápojů, které vám doma nesmí chybět

0

Dlouhé zimní večery zvou k rozjímání, odpočinku a popíjení něčeho dobrého. Pokud pití horkých nápojů patří k vašim oblíbeným rituálům, pak přinášíme pár tipů na nápoje, které by ve vaší poličce neměly chybět. Ať už vás čeká večer v příjemné společnosti nebo se chcete uvelebit pod deku s knížkou, s naším výběrem jistě nešlápnete vedle.

Nechte si nasypat

Čisté sypané čaje patří mezi ty nejkvalitnější. Vyzkoušet můžete černý, zelený, polozelený, bílý nebo třeba rooibos. Pokud nevíte, jaký typ čaje by mohl vyhovovat vašim chuťovým pohárkům, vyzkoušejte nejbližší čajovnu, kterých máme v rámci České republiky více než 200.

Není nad kvalitní zrnka

Kvalitní zrnková káva promění i ten nejhorší den v příjemnější situaci. Vybírat můžete z acidnějších nebo zemitějších druhů káv, záleží na vašem vkusu a chuťových pohárcích. Ať už si dopřáváte filtrovanou kávu nebo máte raději klasické espresso, možnostem se meze nekladou.

Jde to i bez kofeinu

Káva v šest večer po příjezdu z práce je pro vás zapovězená? Chápeme. Pro tyto případy se skvěle hodí bezkofeinová káva, kterou si můžete vychutnat v jakékoliv denní době a v takové podobě, která je vašim chutím nejbližší.

Znáte matchu?

Matcha může rozdělovat – buď ji milujete nebo nenávidíte, v každém případě je dobré dát jí šanci a vyzkoušet tento japonský mletý čaj. Má velké množství benefitů a nespočet vyžití, jak k vytvoření klasického čaje, tak i do dezertů, speciálního latte nebo třeba do lahodného smoothie. Buďte kreativní a vyzkoušejte skvělé účinky této zajímavé suroviny.

Sladké pohlazení pro každého

Přemýšlíte, že byste si dali své oblíbené cappuccino, ale máte chuť i na něco sladkého? Pokud si nechcete objednávat dortík ke kávě, jistě oceníte chai latte. Jedná se o sladší verzi cappuccina, která je obohacena o lahodné koření, které oceníte nejen ve dnech, kdy vás bude honit mlsná.

Uvařit si po příchodu z práce skvělý nápoj může být úžasný rituál, který vám pomůže přeladit se z pracovního prostředí na to domácí. Ať už si vyberete z našich tipů nebo sáhnete po svém favoritovi, jistě nešlápnete vedle.

Nejnovější články