Domů Blog

Kvalitní autoškola vás na řízení vozu dokonale připraví

0

Nejen mladí lidé, kteří velmi brzy dovrší věk 18 let, ale i osoby starší se každoročně rozhodnou pro absolvování autoškoly, aby mohli řídit motorová vozidla. Někdo potřebuje řidičský průkaz ke své práci, někdo se bez něj neobejde kvůli dojíždění za zaměstnáním nebo rozvážení dětí do škol. Stejně tak ale řízení uplatňujeme jen tak, ve volném čase, kdy se chceme vydat někam po vlastní ose.

Ať už vás k potřebě vlastnit řidičský průkaz vede jakýkoli důvod, je důležité s rozvahou vybrat kvalitní autoškolu, která nebere získání řidičského oprávnění jen jako formalitu.

Spolehlivá Autoškola Šumbera, s.r.o.

Pro ty, kteří bydlí v Boskovicích, nebo mají do tohoto hezkého města blízko, je tady Autoškola Šumbera. S její pomocí získáte řidičský průkaz pro skupiny AM, A1, A2, A, B, B96 i B+E. Jedná se tedy o místo, kde chtějí absolvovat výuku a výcvik řidiči osobních vozidel, motocyklů a přípojného vozidla nad 750 kg. Výuku i výcvik budoucích řidičů vždy provádí kvalifikovaní učitelé s bohatou praxí a profesionálním přístupem. Praktický výcvik budete absolvovat ve vozech značky Renault Clio a prostřednictvím motocyklů HONDA.

Jak dlouho budete kurz navštěvovat?

Všeobecně autoškola, její absolvování, zabere asi 6 – 8 týdnů. Stejně tak je to i v Autoškole Šumbera. Výuka teorie probíhá 1 x za týdne v odpoledních hodinách. Na praktické části, tedy jízdách, je možné domluvit se individuálně dle vašich časových možností. Společné termíny pro praktickou část jistě hravě vyberete.

Co se týče platby za autoškolu, úhradu v hotovosti je možné rozdělit do více splátek, které budou uhrazeny do ukončení celého kurzu.

Všechny podrobnosti, včetně přihlášky, najdete na webových stránkách autoskolasumbera.cz. Nechybí zde ani přehled cen všech nabízených kurzů. Přihlaste se a uvidíte, že získat řidičský průkaz bude pro vás s jejich pomocí příjemnou záležitostí.

Hledáte kvalitní, moderní a levné pánské hodinky? Poradíme, kde vybrat

0

Jestliže patříte k mužům, kteří nosí hodinky, ty, které máte na zápěstí, by měly být reprezentativní. Ať už vám vykouknou z dlouhého rukávu v zimě, nebo jsou na očích po celé léto, mohou velmi podtrhnout vaši osobnost a styl, který rádi oblékáte. Stačí jen vybrat si model, který se vám bude nejvíc líbit, ale také bude kvalitní a bude mít funkce, jež chcete využívat.

Jaké pánské hodinky si koupit?

V dnešní době umí pomoct hodinky s mnohým. Třeba chytré hodinky vám pohlídají zdravotní stav, pohlídají vaše tréninky i výkony na nich, nebo vám ukážou nejkratší trasu z překrásných Rešovských vodopádů do kouzelných Valašských Klobouk, protože mají GPS navigaci.

Pánské hodinky vybírejte s ohledem na vaše koníčky i zaměstnání. Potřebujete, aby byly vodě odolné? Nebo aby byly odolné vůči prachu, vydržely případný náraz, odpočítávaly vám čas, nebo jej naopak měřily…? Líbit by se vám mohly např. hodinky Casio G-shock, které patří k nejpopulárnějším edicím hodinek od věhlasného japonského výrobce. První hodinky z této edice byly vyrobeny v roce 1983 a můžete si být jisti, že za skoro 40 let, kterých jsou na trhu, prošly obrovským vývojem. Z názvu možná sami poznáte, že hlavním znakem hodinek je nárazuvzdornost.   Při vytváření těchto hodinek byla vedle designu a ceny důležitá také právě absorpce nárazů.

Dnes si můžete vybírat z velkého množství modelů s označením G-Shock, zvolit můžete z mnoha barev, rozměrů, mezi bateriovým i solárním pohonem.

Nechte se inspirovat prodejností

K nepopulárnějším a nejprodávanějším hodinkám z této edice patří modely s označením GA-100. Nabízí digitální i analogové zobrazování času, stopky, rozdělení času do časových pásem, budík. Oblíbený je i model GA-110, který je známý svým futuristickým ciferníkem.

Vyberte si sami na najdihodinky.cz.

Jaké zvolit kufry na motorku – poradíme vám

0

Nyní je ten správný čas pro vyjížďky na motorce. Není horko a zima také ne, proto je skvělý čas na cestování. Ať už si povezete stan pro přespání v přírodě, v kempech či jinde, nebo vyrážíte na celodenní výlety po naší krásné zemi, nějaké motokufry vám jistě přijdou vhod. Kam jinam byste chtěli uložit veškeré potřeby? Do batožiny na záda to jistě nepůjde.

Jedním ze způsobů jsou motobrašny

Lehké motobrašny jsou vhodnou volbou pro začínající motorkáře, kteří se chystají jezdit větší dálky. Navíc jsou levnější než motokufry z pevného materiálu. Vybírat můžete z typů, které lze připevnit na nádrž, nebo také moto brašny, které lze připevnit na strany motorky. Dále lze také zvolit brašny na sedlo, ale i na nádrž. U nich mnohdy máte i průhlednou kapsu s nepromokavým materiálem pro vložení například navigace. Pokud se rozhodnete pro boční brašny, dávejte si pozor na rozložení potřeb. Na každé straně by tedy měla být stejná váha.

Motokufry pro zkušené

Moto kufry jsou zpravidla pevné a pro jejich výrobu byl použit materiál, jako je hliník nebo pevný plast. Je třeba počítat s tím, že jsou těžší než motobrašny. Ovšem celkově vypadají lépe a lze je připevnit jak na sedlo, tak i na boční strany motorky. Díky jejich materiálu jsou také odolnější v případě nechtěného pádu. Jejich další výhodou je i to, že je lze zamčít, a to jak k motorce, tak i samotný kufr. Tudíž tehdy, kdy se budete chtít oddálit od motorky, budete mít jistotu, že vám helmu v kufru, osobní věci či samotný kufr nikdo jen tak neodcizí.

Mezi velmi oblíbené a také nejprodávanější patří kufry na moto z hliníku. Považují se za jedny z nejpevnějších a mnoho motorkářů je na cestách využívá i jako stolek nebo stoličku. Naopak kufry z plastu se hodí více pro silniční motorky a skútry. Nezapomínejte také na rozložení potřeb v kufrech. Pokud koupíte boční kufry, na každou jejich stranu umístěte stejnou váhu. Těžší předměty by měly být uloženy u těžiště, takže například nářadí doporučujeme umístit do kufru nad či pod sedlem. Nebo v případě, že koupíte brašny na moto, umístěte těžké věci na nádrž. 

Vybíráte gumové koberce? Na co se zaměřit?

0

V zimě, ale také na podzim a na jaře se nám může hůře dařit udržovat ve voze čisto. Zvláště, co se týče podlahy. Z venku dovnitř na obuvi nosíme bláto, kamínky a jinou nečistotu, ale také nasolený sníh, břečku i spoustu vody. Naštěstí existují gumové koberce, s nimiž lze mít uklizenou a čistou podlahu celoročně. Stačí, když si vyberte správný typ gumových autokoberců, který bude na podlaze vašeho auta sedět, jako ulitý.

Správné rozměry gumových autokoberců

Gumové autokoberce jsou k dostání v mnoha provedeních. Nejlepší je kupovat je dle značky a typu vašeho vozu včetně roku narození. Tak se vám nestane, že bude vedle koberečku mezera, nebo že vám bude odstávat. Vybírat můžete typy s nižším i vyšším okrajem, záleží na vašich preferencích.

Prodejny autodoplňků prodávají gumové autokoberce v praktických sadách, kdy vám skvěle padnou nejen koberce vepředu, ale i k zadním sedadlům. Zvláště, když převážíte děti ze školy, nebo vás v autě často cestuje víc, neváhejte a pořiďte sadu.

Dívejte se na složení

Na gumových autokobercích se nevyplácí šetřit. Pokud je cena podezřele nízká, s velkou pravděpodobností nebudete s kupeným typem koberců spokojeni. Mohou obsahovat podíl PVC, a tak po podlaze klouzat, stejně tak vám mohou klouzat mokré boty. Kvalitní gumové koberce PVC vůbec neobsahují, drží na místě, mohou mít různý protiskluzový design, aby vám boty držely na místě… Kvalitní materiál nenaruší ani agresivní složení břečky v zimě, sůl nebo běžné chemikálie.

Snadná údržba a dlouhá životnost

Pokud se koberce znečistí, stačí z nich nečistoty vysypat, vylít, koberce vytřít či běžně umýt. U kvalitních typů mohou být namáhaná místa vyrobena z větší vrstvy materiálu, aby se neprodřela či neroztrhla. To jen zvyšuje životnost gumových autokoberců.

S gumovými autokoberci bude podlaha vašeho vozu vždy čistá.

Striptýz Liberec: Zažijte jedinečnou show, na kterou nezapomenete

0

Když se řekne striptýz, zřejmě každý z nás ví, co si pod tím představit. Ovšem nemusí se jednat o tradiční show se svlékáním – celý zážitek lze pořádně okořenit. Vybírejte z široké nabídky a najděte to pravé pro sebe či své přátele.

Striptýz

Striptýz je originálním zážitkem, který zaujme každého. Nezáleží na tom, zda hledáte zábavu pro pánskou či dámskou společnost. O show se postarají krásné striptérky či případně sexy striptéři. V nabídce najdete různé možnosti – od lechtivého vystoupení zakončeného vysvlečením až po poněkud speciální představení v kostýmech, s využitým erotických hraček, či třeba zábavnou show v borat plavkách. Možností je opravdu mnoho, jistě tak najdete vhodnou show pro vybranou příležitost.

Striptérka na rozlučku

Striptér se často stává součástí programu zejména na rozlučkách se svobodou. Proto v nabídce agentury najdete nabídku přesně na míru – striptérka na rozlučku. Kromě samotného vzrušujícího vystoupení můžete využít i dalších služeb. Mezi ty patří například rezervace vybraného klubu, jeho výzdoba a také zajištění welcome drinku. Nemusíte se tak stresovat se zařizováním party, to vše pro vás může být připraveno na klíč.

f

Striptýz Liberec

Rozlučka se svobodou rozhodně není jedinou příležitostí, kam se striptýzová show hodí. Pro striptýz Liberec nabízí skvělé možnosti, stejně tak však i většina dalších měst. Jedinečný zážitek si tak můžete užít v podstatě kdekoliv, aniž byste se omezovali lokalitou. Dámský i pánský striptýz je na profesionální úrovni prováděn zkušenými umělci. Vybírejte ze specifických témat, kostýmů, striptýzu s erotickými hračkami či třeba poznejte kouzelný bodypainting.

Striptýz se hodí všude tam, kde si chcete užít opravdovou zábavu. Na tuto show jen tak nezapomenete.

Topení Eberspächer aneb kde se dá nezávislé topení pořídit?

0

Možná se vám to bude zdát divné, ale nezávislé topení montované prakticky do všech motorových vozidel získává po mnoha letech útlumu zase na oblibě. Příčinou této popularity však nejsou nízké venkovní teploty, ale snaha o dosažení maximálního komfortu v interiéru vozidla za každé situace a také touha majitelů po lepší péči o motorové vozidlo. Nezávislé topení totiž není prospěšné pouze pro cestující, ale také pro pohonný agregát daného automobilu. Proto se zaměřte na topení Eberspächer.

Kdy nezávislé topení použít?

Topení Eberspächer rozhodně není určeno pouze lidem, kteří žijí v obcích položených vysoko v horách, protože nezávislé topení si může pořídit kdokoliv z vás. Svou funkčnost totiž bude prokazovat i v nížinách. Největším benefitem kromě udržení komfortní teploty uvnitř interiéru je nepochybně ohřev chladicí kapaliny motoru. Díky tomu bude agregát v zimě snadněji startovat, takže akumulátor ani startér netrpí takovým opotřebením. Pokud tedy nemáte rádi zimu, stačí ráno stisknout knoflík a za několik minut budete nastupovat do vyhřátého auta.

Kolik nezávislé topení stojí?

Topení Eberspächer má navíc další velkou výhodu, jíž je příznivá pořizovací cena. Některým z vás se asi bude zdát, že 20 tisíc korun českých za topení je opravdu hodně, nicméně se zkuste zamyslet nad přínosem tohoto přístroje. Díky této investici ušetříte peníze za časté nákupy nového akumulátoru a startéru, a kromě toho si budete při jízdě užívat většího pohodlí. Přeci je lepší investovat několik tisíc korun než při každé jízdě mrznout.

Kde se dá zakoupit?

Platí ovšem pravidlo, že byste nezávislé teplovzdušné topení Eberspächer měli kupovat pouze u specializovaného prodejce. U něj máte jistotu výběru kvalitního zboží a také příjemných poprodejních služeb. Nákup navíc můžete realizovat prostřednictvím webových stránek, takže se do renomovaného obchodu nemusíte dostavit osobně. Jednoduše si vyberte vhodné nezávislé topení, objednejte jej a počkejte na jeho dodání. Tohoto nákupu určitě nebudete litovat.

Pokud se vám líbí myšlenka použití nezávislého naftového topení, pak se neváhejte obrátit na specializovaný e-shop. V něm nakoupíte špičkové topení Eberspächer za příznivou pořizovací cenu.

Nebojte se hrát ve svém životě hlavní roli

0

Co musí mít filmový nebo literární příběh k tomu, aby zaujal? Dostatek dramatičnosti a napětí? Špetku lásky? Charismatické ústřední hrdiny?

K tomu, aby se některá scéna z filmového plátna nebo z knižních stránek stala legendární, stačí někdy docela málo. Není výjimkou, když i hlavní postavy poněkud zastíní svou třpytivou krásou půvabný šperk.

Například slavná seriálová novinářka Carrie Brandshaw nebyla podle názoru některých diváků zrovna prototypem oslňující hrdinky. Ovšem její garderoba včetně šperků stála za to. Když nakonec od svého pana Božského dostala zásnubní prsten s černým diamantem, divačky jen obdivně vzdychaly.

Takový šperk, který ve vašem okolí vzbudí úžas a obdiv však můžete mít i vy. A že se nechystáte zrovna nakráčet do světel reflektorů? To nevadí. Celý svět může být vaším jevištěm, které vám dovolí rozehrát svou fascinující úlohu. Pozor, prosím, casting na roli dokonalého šperku číslo jedna právě začíná.

Třmen brzdový: Pohotový servis brzd nabízející repase a opravy

0

Třmen brzdový se poměrně rychle poškozuje, a to i u relativně nových automobilů. Jeho oprava je tak vyžadována poměrně často. Negativní vliv na brzdy má hlavně vlhkost a posypová sůl, která je na silnicích po značnou část roku.

Repase třmenů

Repase třmenů je výhodnější volbou než kupovat nový třmen brzdový. Finanční investice je totiž zhruba třetinová, přitom nepoznáte rozdíly v kvalitě třmenu. Proto se více vyplatí nechat brzdy opravit, a to ať už u automobilů, autobusů, kamionů, či návěsů a přívěsů. Kromě toho je značnou výhodou, že repase třmenů probíhá rychle. Nebudete tak muset příliš dlouho čekat na opravené brzdy, než znovu usednete za volant svého vozu.

Spolehlivá oprava

Není důvod váhat s repasí třmenů. Ve vozu totiž rozdíl nepoznáte, nový i repasovaný kus má totiž v podstatě stejnou životnost. Po renovaci je brzdový třmen zcela shodný s novým brzdovým třmenem, a to vzhledově i svou funkčností. Díky tomu, že je vyměňován celý agregát brzdového třmenu, získáte zároveň také dvouletou záruku, jako je tomu u nového třmenu. Tedy i v případě, že by se objevily nějaké potíže, můžete produkt reklamovat.

Rychlá doprava

Kvalitní a spolehlivá práce je samozřejmostí, kromě toho však jistě oceníte také rychlost dopravy. V případě, že je repasovaný brzdový třmen na skladě, můžete si ho ihned vyzvednout či případně nechat doručit na libovolnou adresu. Jestliže je třeba třmen opravit, repase začíná již v ten samý den, kdy jste o opravu požádali. U atypických druhů k repasi dochází nejpozději do druhého dne. I v tomto případě si ho samozřejmě můžete nechat doručit dopravcem, anebo si ho vyzvednout.

Repase třmenů nabízí mnoho výhod, díky kterým se vyplatí více než nákup nového třmenu. Ve výsledku tak rozhodně nebudete litovat.

Svářecí invertor aneb jak dodržovat bezpečnostní předpisy?

0

Určitě se mezi vámi nachází mnoho profesionálních svářečů, pro které představuje svářecí invertor a spojování kovových i nekovových materiálů denní chleba. Jenomže pokud si myslíte, že je svařování primitivně jednoduchý technologický postup, tak jste na velkém omylu.

V rámci spojování dvou materiálů totiž dochází k zahřátí na extrémní teplotu a také je zde velké riziko nenávratného poškození zraku. I proto by svářeči měli precizně dodržovat nastavené podmínky bezpečnosti práce.

Kvalitní oblečení je základ

Moderní svářecí invertor je špičkové a relativně bezpečné zařízení, s nímž však může pracovat pouze proškolený pracovník. Problém totiž v tomto ohledu nastává při samotném procesu svařování, respektive ve kvalitě svaru. Pokud se svářeč nebude z jakéhokoliv důvodu maximálně soustředit na práci, nebude spojení dvou materiálů stoprocentně pevné. Proto byste si měli pořídit kvalitní rukavice a zástěry, které vás ochrání nejenom před teplem a rozžhaveným kovem, ale také před rozpálenými kousky odletujícího drátu.

Nepodceňujte pevnou obuv

S požadavkem na kvalitní oblečení poskytující prvotřídní ochranu souvisí i pevná obuv. Jenom blázen by totiž svářel v žabkách nebo dokonce naboso. Svářečka totiž čas od času vydá o trochu vyšší elektrický výboj, načež může dojít k odpadnutí rozpáleného materiálu na zem. Dokážete si pak představit, jakou paseku udělá rozžhavený kov na holé kůži? Zapomeňte tedy na frajeřiny a při každém sváření mějte obuty pevné pracovní boty, pokud možno s pevnou špičkou.

Co vám hrozí za porušení bezpečnosti práce?

Mnozí z vás si asi myslí, že dodržování předpisů o bezpečnosti práce je pouze byrokratický výmysl, který vás pouze zdržuje od práce. To je ale holý nesmysl. Invertorová svářečka může být i přes svou sofistikovanost zdraví ohrožující, a proto byste při svařování neměli vůbec nic podceňovat. V lepším případě vám při zanedbání ochranných pomůcek hrozí pouze pokuta od zaměstnavatele, nicméně v tom horším vás čekají zranění a pravděpodobně i zamítnutá náhrada škody od pojišťovny.

Abyste se při svařování mohli stoprocentně soustředit, nebojte se investovat do kvalitních ochranných pomůcek a obuvi ze specializovaného obchodu.

Primalex primer

0

Je vhodný na povrchy méně náročné na přípravu podkladu, které nevyžadují penetraci, jako jsou např. Nové minerální a sádrové omítky, sádrokartony, reliéfní tapety nebo materiály na bázi skelných vláken, zdivo, beton, nebo starší malby natřené tzv. omyvatelnými barvami. Pro snížení spotřeby barevného finálního nátěru Vybraný odstínu lze Primalex Primer i natónovat.

Primalex Primer není finální nátěr, proto pro dokonalý výsledek je třeba použít doporučený finální malířský nátěr. Najdete v prodejnách sítě Dům barev nebo v jiných vašich oblíbených prodejnách barev a laků.

Nejnovější články