Domů Blog

Trendem ve vybavení pro kempování je ekologie

0

Moderní vybavení pro kempování se podle odborníků obrací k šetrnému přístupu k přírodě. Trendem je komfort, ekologie, využívání obnovitelných zdrojů energie a minimalismus ve zmenšování objemu a váhy výrobků.

Přestože Češi patří celosvětově k nejaktivnějším turistům a kempování se v Česku vrátilo do módy, ekologické trendy ve vybavení přijímají ve srovnání se Západem pomalu.

„Když se podíváte v Německu, co značky deklarují a čím se hrdě chlubí, tak se obáváme, že v Čechách by to ve větší míře zákazníka nezaujalo. Není příliš ochoten si připlatit za to, že je materiál plně recyklovatelný nebo recyklovaný.”

Ekologicky šetrné výrobky proto zatím prodejci na tuzemském trhu nabízejí jako alternativu k běžným materiálům a dávají zákazníkům možnost si vybrat. Čtyři hlavní trendy, které rezonují napříč západním trhem již několik let, se tak dostávají do Česka velice pomalu.

Domníváme se, že to způsobuje konzervativnější přístup Čechů a jejich menší kupní síla, která tlačí lidi více sledovat slevy. Trendy v kempingovém vybavení posouvají dopředu severské evropské země spolu s Dánskem, Německem, Francií a Velkou Británií.

Nejvíce se prodávají řady menších turistických stanů vhodných pro kemping. Pro dva lidi by měl podle něj stan pro túru ideálně vážit kolem dvou kil.

Pokud chcete mít i uprostřed přírody alespoň trochu pohodlí, pořiďte si nepromokavý stan, kvalitní spacák a samonafukovací karimatku.

Nejlepší stan zvolte podle toho, kde s ním plánujete kempovat a kolik lidí v něm budete ubytovávat. Velkou roli hraje také jeho váha, odolnost vůči vodě, tvar i kvalita materiálu.

Tepelná izolace spacáku by měla odpovídat ročnímu období, kdy ho plánujete nejvíce používat. Zatímco lehčí, tenčí kusy vám během letních nocí budou pravděpodobně stačit, na jaře nebo na podzim by vám v nich mohla být zima.

I karimatek existuje několik druhů. Ty nejlevnější a zároveň nejtenčí sice příliš mnoho neváží, ale zase vám neposkytnou tolik pohodlí jako tlustší samonafukovací karimatky.

Striptýz: univerzální zábava pro dospělé

0

Striptýz je forma tanečního umění, která spojuje prvky erotických tanců s postupným svlékáním. Toto umění má dlouhou historii a dnes patří mezi oblíbené formy zábavy pro dospělé po celém světě. Kluby nabízející striptýz jsou ideálním místem pro oslavy, setkání s přáteli či nevšední večer plný vzrušení. Ať už preferujete dámský či pánský striptýz, jistě si vyberete podle svých představ a vkusu. Striptýz je zkrátka univerzální zábava, která dokáže potěšit každého návštěvníka.

Striptýz Brno: rozmanité možnosti pro nezapomenutelný večer

Pokud hledáte klub, kde si můžete vychutnat profesionální striptýz v Brně, máte na výběr z mnoha možností. Ve městě se nachází několik klubů specializujících se na tuto formu zábavy, kde najdete širokou škálu atraktivních tanečnic a tanečníků připravených splnit vaše fantazie. Navíc mnohé kluby nabízejí možnost objednat si soukromé vystoupení přímo na vaší akci, což je skvělé překvapení pro oslavence či hosty. Striptýz Brno je tak ideálním místem pro strávení nevšedního večera plného smyslných zážitků a vzrušení />

Striptýz Praha: velkoměstská atmosféra a luxusní zážitky

Hledáte-li striptýz v hlavním městě České republiky, Praha vám nabídne nespočet možností, jak si užít tento druh zábavy. Ve městě najdete širokou škálu klubů, které se specializují na striptýz a erotickou zábavu. Ať už dáváte přednost luxusním prostředím nebo intimnější atmosféře, jistě si vyberete podle svých preferencí. Striptýz Praha nabízí nejen profesionální tanečnice a tanečníky, ale také možnost objednat si soukromé vystoupení pro vaši akci. Užijte si nezapomenutelný večer plný smyslnosti a vzrušení v srdci Evropy.

Ať už hledáte striptýz ve městech jako Brno či Praha, nebo si chcete vychutnat tento druh zábavy v jiných lokalitách, máte na výběr z mnoha možností. Kluby nabízející striptýz jsou ideálním místem pro oslavy, setkání s přáteli či nevšední večer plný vzrušení a smyslných zážitků. Vyberte si podle svých preferencí a užijte si show, která vám ještě dlouho bude vybavovat úsměv na tváři.

Zhodnoťte své bydlení a pořiďte si balkon i jeho vybavení na jednom místě

0

Bydlíte v bytě a přemýšlíte, jak jej zhodnotit či zútulnit? Co tak myslet nejen na jeho interiér, ale také na exteriér? Balkon náležící k bytu je velkou výhodou. Pokud byste přemýšleli ještě o něčem větším, nabízí se vybudování lodžie. Společnost Pekstra s.r.o. nabízí balkony, lodžie, ale také krytí podlah, sušáky či nábytek. Pojďte se podívat na výhody venkovního posezení a na možnosti, ze kterých byste si mohli dle libosti vybrat.

Proč si pořídit balkon nebo lodžii

Bydlení v bytě s sebou přináší mnohé východy, ale také řadu nevýhod, jednou z nich je častý pobyt mezi 4 stěnami. Pokud nemáte u panelového či bytového domu zahrádku, pro vychutnání si čerstvé ranní kávy venku budete muset vyrazit do zahrádky na kavárnu anebo do parku. Jiné je to v případě, že máte balkon, kde se můžete pohodlně usadit a pomalu začít nový den.

Máte děti? S pevnými a kvalitními zástěnami se nemusíte obávat umístit na balkon malý bazének, kde se děti budou moci čachtat za parných letních dní.

Balkon je výhodou také pro sušení prádla, které v bytě nebude zabírat místo. Navíc na sluníčku a při lehkém vánku uschne mnohem rychleji. Také tím předejdete hromadění nadměrné vlhkosti v domácnosti.

V neposlední řadě, pokud se po pár letech rozhodnete, že je vám byt malý a budete si chtít koupit domek na kraji lesa, balkon přiláká více zájemců a jeho hodnota se zvýší.

Balkon nebo lodžie?  který vám bude vyhovovat nejvíce?

Na webu Pekstra si můžete prohlédnout varianty balkonů, ať už jsou to ocelové závěsné balkony s čtvercovým základem, který je upevňován k podlahové desce, balkony uchycené stropními táhly anebo atypické balkony.

Lodžie, které v nabídce naleznete, jsou ocelové nebo hliníkové. Oproti balkonu nabídne mnohem více místa. Pekstra navíc nabízí nejhlubší lodžie v České republice, o nedostatek místa se tedy rozhodně nemusíte obávat.

Neváhejte se spojit s dodavatelem, poradit se a ve výsledku si vybrat vše, co budete k pobytu na novém balkoně či lodžii potřebovat.

Vybavujete domácí posilovnu? Poradíme, co v ní nesmí chybět

0

Přejete si zhubnout, nabrat svaly nebo se jednoduše držet v dobré kondici? Ať je váš důvod jakýkoliv, vsaďte na domácí posilovnu – ta je ideální v případě, kdy nemáte v blízkosti svého bydliště dobrou posilovnu nebo chcete šetřit čas přejezdy. Co do ní pořídit, abyste měli vše podstatné?

Chraňte svou podlahu

Ať už budete cvičit v garáži nebo v pracovně, je nutné chránit svou podlahu před poničením. Investovat můžete do různých variant, od speciálních podložek po jiný typ povrchu pro vaše cvičení. Ideální jsou i fitness puzzle, které si sestavíte podle sebe a místa, které na cvičení potřebujete a zamezíte tak případným odřeninám a škrábancům.

Odražte se od svého tréninku

Předtím, než začnete nakupovat všechny činky a veslovací trenažér, zkuste se zastavit a zamyslet se, zda to skutečně potřebujete a jestli jsou tyto pomůcky vhodné pro vaše cvičení. Zkuste zajít do posilovny ve vašem okolí, vyzkoušejte všechny dostupné stroje a zvažte, co je optimální pořídit domů pro váš trénink.

Klasické činky nebo kettlebell

Činky nechybí téměř v žádném cvičebním plánu, nicméně skvělou alternativou je i kettlebell, který váš trénink může příjemně ozvláštnit. Před cvičením s kettlebellem je však ideální vyzkoušet si to v prostředí, kde vás bude moct opravit nějaký trenér a vy si nebudete zbytečně ničit záda.

Malé doplňky, velké výsledky

Jaké další věci koupit, aby se váš trénink zefektivnil a přitom vás vybavení nestálo celé jmění? Vsaďte třeba na klasické švihadlo, které známe z dětských let nebo balanční podložky, které vaše svaly dokáží pořádně potrápit. Věřte, že v tomto případě rozhodně platí, že i za málo peněz můžete mít hodně muziky.

Vybavit domácí posilovnu nemusí být nic náročného – stačí se pořádně zamyslet nad tím, co od ní očekáváte a vybavit ji podle svých preferencí.

Vyberte originální a chutné dárky

0

Hledáte vhodné dárky pro své blízké, chcete překvapit kamarádku nebo vybíráte dárek pro kolegu? Poradíme vám originální dárky, které potěší. Darujte prožitek a věřte, že jedlý dárek ocení opravdu každý.

Jaké dárky máte nejraději vy sami? Měkké dárky, které vás překvapí oblečením nebo další sadou ponožek? Možná si potrpíte na elektroniku, chytré spotřebiče nebo třeba sadu kosmetiky. Tyto dárky však mohou být dražší a navíc je náročné zjistit, zda by se dotyčnému opravdu líbily. Vyberte jedlé dárky, u kterých nemůžete šlápnout vedle.

Dárek na míru

Mezi nejoblíbenější dárky patří ty, které jsou přímo na míru. Nechte si sestavit dárek na přání, a to i s textem. Láska přece prochází žaludkem, tak na to při výběru dárku myslete a sáhněte po směsi ořechů, semínek, sušeného ovoce a přidejte i další zdravé potraviny.

Originální balení

Zapomeňte na nudné balení a využijte průhledné krabice, ozdobné pytlíky anebo přímo boxy na chutné dobroty. Skvělým nápadem jsou dárkové ořechové boxy, stejně jako dárkové ořechové kornouty. Tento typ dárku se hodí nejen k narozeninám, svátku a výročí. Překvapte své blízké i na obyčejné návštěvě a ukažte jim, že je chcete rozmazlovat.

Jak vybrat

Nevíte, jak vybrat ideální kombinaci? Zajímejte se o to, co má vaše kamarádka nebo kolega v práci nejraději. Vybrat můžete jednotlivé druhy ořechů, od pistácií, přes mandle až po arašídy nebo kešu ořechy. Rozhodněte se, zda budou ideálním dárkem pražené, solené či jinak ochucené ořechy. Vybrat však můžete i nepraženou a nesolenou variantu.

Od každého něco

Pokud si nejste jistí, co přesně má obdarovaný nejraději, vsaďte na mix různých variant. Namixujte si naturální ořechy, semínka i sušené ovoce. Skvělým dárkem, který rozhodně překvapí jsou i ořechy v čokoládě a v jogurtu. Pokud nechcete kupovat obyčejnou bonboniéru a plánujete překvapit milovníka čokolády, vsaďte na čokoládové pralinky plněné krémem.

Svým dárkem druhým říkáte, jak moc vám na nich záleží. Vyjádřete své pocity dobrotami, které mohou podpořit zdravý životní styl, ale zároveň jsou i sladkou odměnou.

5 tipů, jak na správnou výživu vašeho psa

0

Pokud si přejete, aby váš pes byl zdravý, v kondici a nic mu nechybělo, je nutné dbát nejen na dostatek pohybu, ale i na kvalitní stravu. Jak na to, aby váš pes byl opravdu zdravý a vydržel po vašem boku dlouhá léta?

Na zbytky od oběda zapomeňte

Měli jste skvělý oběd a rádi byste se rozdělili se svým psím mazlíčkem? Tuhle možnost ihned vylučte, jelikož byste mohli ohrozit zdraví svého psa. Pokud chcete psovi přilepšit a přidat i něco jiného než granule, můžete mu vytvořit domácí jídlo, které bude vytvořeno speciálně pro něj, bez koření a jiných prvků, které by mu mohly uškodit. Další alternativou jsou konzervy pro psy, ale i zde platí, že je nutné upřednostnit kvalitu nad kvantitou.

Ultimátní návod neexistuje

Každé psí plemeno je jiné, proto není možné rozdávat univerzální návod, který by byl ideální pro každého psa. Ve výživě psů existuje mnoho trendů, rad a výživových směrů, nicméně vybírejte zejména podle potřeb svého psa, jeho aktivit i denního režimu. To, že jste se rozhodli správně poznáte zejména podle toho, že váš pes nevykazuje žádné znaky trávicích problémů.

Zapomeňte na překrmování

Pravidelně svému pejskovi dopřáváte velké množství krmiva? Pak zpozorněte. Dlouhodobé překrmování může vašemu psímu kamarádovi spíše uškodit. Nejen, že váš pes může ztratit potravní reflex, ale můžete mu špatným stravováním zkrátit život v průměru o dva roky. Dbejte proto na adekvátní stravu a upravujte jeho denní příjem tak, aby byl v dlouhodobém horizontu vyvážený.

Je váš pes v kondici?

To, že je výživa a zdravý životní styl důležitý nejen pro člověka, ale i pro psa, jistě chápete. Jak ale poznáte, že je váš pes v dobré kondici? Formu vašeho psa poznáte nejen podle pevné stolice, ale i podle lehce hmatatelných žeber, zářivé srsti nebo jasně viditelné svaloviny a kontur.

Správná výživa vašeho psa vašeho psa se může jevit jako alchymie, ale jistě vše brzy vyladíte k dokonalosti. Pokud si přesto nejste jistí, je dobré zajít za veterinářem, který vám jistě poradí.

V hlavní roli koupelna, aneb změny za pár korun

0

Nudí vás vaše koupelna, už dávno vyšla z módy nebo potřebuje menší změnu? Nemusíte se pouštět do nákladných změn – stačí vám pár malých triků, které vzhled vaší koupelny radikálně promění. Jak ale na malé změny, které dokáží vykouzlit velký efekt?

Dbejte na atmosféru

Pobyt v koupelně by měl být relax, který očistí nejen tělo, ale i mysl. Pokud si přejete takové wellness i u vás doma, vyzkoušejte kouzlo led svíček, které jsou zcela bezpečné i v případě, že máte doma děti nebo podnos na vanu, který oceníte při koupelích. Samozřejmostí by mělo být uklizené prostředí, které ve vás nevyvolá úzkost a nutnost vše uklidit, v opačném případě je atmosféra ta tam.

Správná organizace především

V koupelně můžeme najít mnoho věcí, které je potřeba mít vždy po ruce. Ať už se jedná o odličovací tampony, náhradní hygienické pomůcky nebo třeba náhradní šampon, jistě oceníte úložné košíky, krabičky a jiné vychytávky, díky kterým bude vše schované, a přitom na svém místě.

Vsaďte na kvalitní ručníky

Chcete se cítit jako v hotelovém pokoji, a to ideálně každý den? Pak vsaďte na kvalitní ručníky, které vám s tímto pocitem výrazně pomohou. Při výběru sáhněte spíše po tlumenějších barvách bez potisku, jako je bílá, béžová nebo třeba světle hnědá. Pokud chcete váš interiér trochu osvěžit, sáhnout můžete po světle zelené nebo světle modré barvě, které příjemně doladí váš interiér.

Výměna textilu pomůže

Přejete si svou koupelnu přeměnit, ale nemáte finance na případnou rekonstrukci. Nezoufejte, i výměna textilu, výmalba nebo třeba jiné dávkovače na mýdlo umí koupelnu příjemně obměnit, a přitom vás to nebude stát celé jmění. Textilie se navíc prodávají ve výhodných koupelnových sadách, díky kterým dosáhnete i na příjemnější cenu.

V koupelně jsme každý den a vzhled dané místnosti se nám tak může velmi rychle zevšednět, proto zkuste integrovat nějaký z tipů, který pomůže vzhled vaší koupelny povýšit na novou úroveň.

Investice: Peníze do komodit nebo kryptoměn?

0

Ve světě kryptoměn dochází k mnoha změnám, které snižují jejich hodnotu, proto můžeme pozorovat i nižší zájem o digitální měny oproti předchozím letům. Nicméně pokud máte finanční prostředky navíc, které si přejete investovat, možná stojíte před otázkou, zda peníze vložit do komodit nebo právě do digitálních měn. Jaká varianta dává větší smysl?

Vzestupy i pády kryptoměn

I když jsou kryptoměny stále v hledáčku mnoha investorů, není pochyb o tom, že jsme v posledním roce zažili spoustu zvratů a svět digitálních měn se výrazně proměňoval. Stejně jako u jiných druhů investic najdeme mnoho lidí, kterým se díky kryptoměnám podařilo pohádkově zbohatnout nebo naopak přijít o výrazné jmění. Kryptoměny nicméně dokázaly oslovit velmi široké publikum, a to včetně konzervativních investorů.

Mezi komoditou a kryptoměnou

I když jsou kryptoměny z principu digitální, existují i tzv. stable-coiny. Jedná se o mince, u kterých se hodnota odvíjí podle podkladového aktiva, jako je např. zlato. Díky těmto alternativám investování se našli i investoři z řad komoditních obchodníků. Pokud patříte mezi ně, je důležité zmínit, že komodity nedošly k tak obrovskému růstu, jako tomu bylo u kryptoměn, kde jsme mohli pozorovat nárůst až tisíc procent ročně. Je tedy ke zvážení všech

Propady jsou reálné

Pokud se chystáte investovat, ale víte, že nemáte příliš chladnou hlavu, možná pro vás bude lepší investovat do komodit. U bitcoinů a jiné digitální měny dochází k častějším propadům, a to i o desítky procent během jednoho dne. U komodit se můžeme setkat s propadem o 50 % během jednoho roku, u kryptoměn můžeme vidět propad i o 90 %. V takových případech je opravdu nutné zachovat chladnou hlavu, neprodávat a vyčkat na lepší období.

Bezpečnost především

Řešíte otázku bezpečnosti? Útoky hackerů jsou bohužel na denním pořádku a pokud nebudete mít svůj majetek řádně zabezpečen, můžete o něj i navždy přijít. Nákup kryptoměn je možný na mnoha místech, nicméně pokud je pro vás důležitá otázka bezpečnosti, jako lepší strategie se jeví investování v rámci brokerských společností. Co se týče investování do komodit, daleko bezpečněji se zřejmě budete cítit u regulovaných společností, které podléhají určitým pravidlům – ty chrání investory i jejich investice.

Každá mince má dvě strany, proto pečlivě zvažte své investice a zaměřte se zejména na to, jaká jste osobnost a jaký typ investic je právě pro vás.

Kdy nechat zkontrolovat geometrii kol?

0

Většina z nás považuje automobil především za dopravní prostředek, který nás doveze do práce, za zábavou nebo na návštěvu k příbuzným. Aby ale jeho používání bylo bezpečné, musíme udržovat auto v dobrém stavu a dbát na pravidelné kontroly. Kdy se starat o geometrii?

Špatnou geometrii poznáme při jízdě

U svého auta si sami zkontrolujeme olej, vodu v ostřikovačích, stav pneumatik a další drobnosti, které jsou pro jízdu potřebné a děláme je pravidelně. Někdy nás do servisu dožene určitá závada, kterou obratem vyřešíme. U některých věcí bychom ale měli dbát především na prevenci a snažit se je neřešit, až když problém nastane. Seřízení geometrie kol potřebujeme proto, aby auto jelo tak jak má a tam kam chceme a kola se točila. Jakmile geometrie chybná, poznáme to velmi jednoduše. Auto táhne na jednu stranu při jízdě na rovné silnici, není dobře ovladatelné a může nám způsobit různé problémy. Ukazatelem na špatnou geometrii je i volant, který se po průjezdu zatáčkou vrací velmi pomalu do středové polohy a také pneumatiky jsou sjeté pouze na jedné straně, tedy hloubka dezénu není po celé pneumatice stejná.

Potřebná kontrola

Pokud nám auto vykazuje problémy, které způsobuje špatná geometrie, je dobré návštěvu servisu neodkládat. Situace by se mohla ještě zhoršit a jízda se stát nebezpečnou nejen pro nás, ale i ostatní účastníky silničního provozu. Kontrolovat geometrii bychom měli preventivně při každém sezónním přezouvání auta a kdykoliv máme podezření, že je něco v nepořádku. Problém s geometrií auta totiž může vzniknout i po rychlém projetí výmolu nebo když jsme vrazili do nějaké překážky, třeba obrubníku při parkování. I když se nám v tu chvíli zdá, že k žádnému poškození nedošlo, Je na místě zajdu pneuservisu a nechat geometrii překontrolovat.

Auto, které má dobře seřízenou geometrii, se nám mnohem lépe řídí a reaguje tak, jak chceme a potřebujeme, aby reagovalo. Nečekají nás žádná překvapení, jízda je bezproblémová a bezpečná. Na pravidelné kontroly bychom proto neměli zapomínat.

4 způsoby, jak podpořit svou produktivitu

0

Máte pocit, že chodíte jen do práce a z práce jdete rovnou spát? Nestíháte se věnovat domácnosti, rodině ani svým koníčkům? Poradíme vám, jak podpořit svou produktivitu a chytře si rozplánovat svůj den.

1) Plánování vám vše ulehčí

Chcete zvládat každý den víc věcí, užít si jej naplno a mít i volný čas sami pro sebe? Začněte plánovat. Pořiďte si plánovací kalendář nebo plánovací diář. Udělejte si každý den chvilku, kdy si rozplánujete další den. Může to být čas večer před spaním, ale také hned ráno po probuzení. Díky plánování zjistíte, kolik času věnujete práci, kolik vám zbývá na domácnost, rodinu a případně i vaše koníčky.

2) Uvolněte svou mysl

Věděli jste, že psaní na papír dokáže zklidnit vaši mysl? Nejenže u psaní zpomalíte své myšlenky, ale také si je utřídíte. Samozřejmě můžete pro efektivní plánování svého dne použít mobilní aplikace nebo kalendář v počítači, papír nám však v tomto případě pomáhá k vyšší koncentraci, kdy se vyhnete tříštění myšlenek. Sami určitě víte, jak často sáhnete po mobilu a místo pracovních aktivit nebo zmíněnému plánování prokrastinujete u sociálních sítí.

3) Sáhněte po papíru

Vyberte si denní nebo týdenní diář, podle toho, kolik práce a povinností si plánujete zapisovat. Díky zapisování na papír se můžete ke všem svým aktivitám také vracet a diář vám zůstane jako deník. Nebojte se kromě svých činnosti do diáře připsat i to, co příjemného jste zažili, co se vám na daném dnu líbilo nebo za co jste vděční. Papír bude jako váš terapeut a díky němu se můžete zbavit nepříjemných myšlenek a přebytečného stresu.

4) Koncentrujte se na jednu věc

Velkou výhodou pravidelného plánování je i učení se koncentrovat. To oceníte nejen v práci, ale také při studiu nebo různých kurzech. Budete se lépe soustředit na jednu věc, dokonce podpoříte i svou paměť. Designový obrazový diář bude vaším dokonalým společníkem také na poradách a rozhodně vám neudělá ostudu. Zorganizujte si svůj čas také s rodinným plánovacím kalendářem, které využijete nejen pro domácí povinnosti, ale také společné výlety nebo vzkazy.

Nejnovější články