Consumer Reports: Toto je 10 nejlepších a nejhorších aut pro ‚dlouhány‘

on

I auto vám musí padnout do ruky. Ne každé to … Foto: Mazda
I auto vám musí padnout do ruky. Ne každé to ale zvládne.
Lidé mají různý vzrůst, a tak musí automobilky řešit, co s tím. Časy, kdy byl volant na pevném sloupku bez možnosti nastavení, jsou dávno pryč. Podobně jako časy pevně uchycených sedadel. Dnes si regulujeme polohu volantu ve dvou osách, o sedadlech ani nemluvě. Ty mohou mít přímo nekonečné možnosti polohování.

Tesla S Plaid – 2021
ČTĚTE VÍCE
Consumer Reports strhal volant Tesly S Plaid. Až pod zem!
Přesto se ne všem autům podaří vyhrát souboj s rozdílnou výškou vodičů. Může se vám tedy stát, že si koupíte vytoužené auto a po čase zjistíte, že vám jaksi nesedí. Nejde jen o volant a sedadla. Problémem může být už samotný vstup do auta, výhled z něho, výhled na přístroje, nízký strop či omezený prostor na nohy a stísněná oblast pedálů.

Mazda MX-5 pohořela v testu vysokých i nízkých … Foto: Mazda
Mazda MX-5 pohořela v testu vysokých i nízkých vodičů. Jenže podobně špatně dopadl i velký Jeep Wrangler. Nevyhovuje vysokým ani nízkým.
A právě na to se podívala americká spotřebitelská organizace Consumer Reports. Přišla se seznamem celkem čtyřiceti aut, které jsou nejvhodnější a nejméně vhodné pro vysokých a nízkých vodičů. Aby to zjistila, využila svých „testerů“, tedy redaktorů, z nichž nejmenší má 155 cm a nejvyšší 188 cm. Vyhodnocovány byly všechny faktory – od zmiňovaného přístupu přes prostor až po pohodlí.

Skvělé výsledky dosáhlo BMW. Modely řady 7 a … Foto: BMW
Skvělé výsledky dosáhlo BMW. Modely řady 7 a X5 vyhovují „prcků“ i „dlouhánům“.
Překvapením je, že velikost vozidla přímo nesouvisí s tím, jak se v něm budou cítit řidiči různého vzrůstu. Neplatí tedy, že velké je vhodné pro vysokých a malé pro nižších. Důkazem je Mazda MX-5, která je nejhorší v obou kategoriích. Dobře, řeknete si, vždyť jde o malý roadster. Jenže podobně je na tom i mohutný Jeep Wrangler nebo Toyota Tacoma.

Subaru Forester
ČTĚTE VÍCE
Consumer Reports: Z nichž aut je nejlepší a z nichž nejhorší výhled?
Naopak, jsou auta, které vyhoví všem. Úžasným příkladem je BMW řady 7, které je skvělé, jestli v něm sedí „čahoun“ nebo „prcek“. A společnost mu v tabulkách nejlepších dělá i BMW X5 či Volvo XC90. Konečně, viz výsledky. Škoda jen, že průzkum pochází z USA, které mají přece jen odlišný autopark. Najdeme zde tedy i modely, které v Evropě neznáme. Například Nissan Titan, Chevrolet Colorado či Hondu Pilot.

Nejnovější články

Striptýz: univerzální zábava pro dospělé

Striptýz je forma tanečního umění, která spojuje prvky erotických tanců s postupným svlékáním. Toto umění má dlouhou historii a dnes patří mezi oblíbené formy...