Consumer Reports: Toto je 10 nejlepších a nejhorších aut pro ‚dlouhány‘

on

I auto vám musí padnout do ruky. Ne každé to … Foto: Mazda
I auto vám musí padnout do ruky. Ne každé to ale zvládne.
Lidé mají různý vzrůst, a tak musí automobilky řešit, co s tím. Časy, kdy byl volant na pevném sloupku bez možnosti nastavení, jsou dávno pryč. Podobně jako časy pevně uchycených sedadel. Dnes si regulujeme polohu volantu ve dvou osách, o sedadlech ani nemluvě. Ty mohou mít přímo nekonečné možnosti polohování.

Tesla S Plaid – 2021
ČTĚTE VÍCE
Consumer Reports strhal volant Tesly S Plaid. Až pod zem!
Přesto se ne všem autům podaří vyhrát souboj s rozdílnou výškou vodičů. Může se vám tedy stát, že si koupíte vytoužené auto a po čase zjistíte, že vám jaksi nesedí. Nejde jen o volant a sedadla. Problémem může být už samotný vstup do auta, výhled z něho, výhled na přístroje, nízký strop či omezený prostor na nohy a stísněná oblast pedálů.

Mazda MX-5 pohořela v testu vysokých i nízkých … Foto: Mazda
Mazda MX-5 pohořela v testu vysokých i nízkých vodičů. Jenže podobně špatně dopadl i velký Jeep Wrangler. Nevyhovuje vysokým ani nízkým.
A právě na to se podívala americká spotřebitelská organizace Consumer Reports. Přišla se seznamem celkem čtyřiceti aut, které jsou nejvhodnější a nejméně vhodné pro vysokých a nízkých vodičů. Aby to zjistila, využila svých „testerů“, tedy redaktorů, z nichž nejmenší má 155 cm a nejvyšší 188 cm. Vyhodnocovány byly všechny faktory – od zmiňovaného přístupu přes prostor až po pohodlí.

Skvělé výsledky dosáhlo BMW. Modely řady 7 a … Foto: BMW
Skvělé výsledky dosáhlo BMW. Modely řady 7 a X5 vyhovují „prcků“ i „dlouhánům“.
Překvapením je, že velikost vozidla přímo nesouvisí s tím, jak se v něm budou cítit řidiči různého vzrůstu. Neplatí tedy, že velké je vhodné pro vysokých a malé pro nižších. Důkazem je Mazda MX-5, která je nejhorší v obou kategoriích. Dobře, řeknete si, vždyť jde o malý roadster. Jenže podobně je na tom i mohutný Jeep Wrangler nebo Toyota Tacoma.

Subaru Forester
ČTĚTE VÍCE
Consumer Reports: Z nichž aut je nejlepší a z nichž nejhorší výhled?
Naopak, jsou auta, které vyhoví všem. Úžasným příkladem je BMW řady 7, které je skvělé, jestli v něm sedí „čahoun“ nebo „prcek“. A společnost mu v tabulkách nejlepších dělá i BMW X5 či Volvo XC90. Konečně, viz výsledky. Škoda jen, že průzkum pochází z USA, které mají přece jen odlišný autopark. Najdeme zde tedy i modely, které v Evropě neznáme. Například Nissan Titan, Chevrolet Colorado či Hondu Pilot.

Nejnovější články

McGregor jak ho známe. Vyhrožoval, chtěl kopnout soupeře

Dokáže se vrátit na vítěznou vlnu nebo jej další prohra přiblíží k MMA důchodu? Pravda 10.07.2021 08:19 McGregor PoirierFoto: TASR / AP, John LocherConor McGregor...