Proč nám doma vznikají plísně a jak se jich zbavit ?

on

Plíseň je velmi nepříjemným a nebezpečným společníkem v našich domovech. Vzniká nejen ve starých bytech, ale i v moderních novostavbách.
Jak vzniká plíseň v domácnostech

Většinou je důsledkem vysoké vlhkosti a nedostatečného odvětrávání prostor. Pokud máte plíseň ve své domácnosti, nezoufejte, vše je možné vyřešit, nebo jejího vzniku správně předcházet. Plísně se většinou vyskytují tam, kde je tmavě a vlhko. Nejčastěji je vidět na stěnách, v rozích pokojů, v dlaždičky nebo v rozích vany.

Rizika plísní

Plísně představují zvýšené zdravotní riziko, protože do prostoru vylučují škodliviny, které mohou výrazně poškodit zdraví člověka. Plísně mohou způsobit řadu onemocnění: ekzémy, mykózy, plicní problémy, alergie, bolesti hlavy, bolesti kloubů a jiné.

Co plísně zapříčiňuje

    nevětraném pokojů
    nadměrná vlhkost v prostorách
    nevhodné vytápění domů
    Zatékající místa v příbytku

Jak jim předcházet?

Větrat, větrat a ještě jednou větrat! To je nejdůležitější pomocník v boji proti plísním. Je možné odvětrat prostory i používáním ventilátorů. Velmi důležité je pravidelně čistit povrchy a materiály, které jsou nejnáchylnější na tvorbu plísní (rohy místností, vana, koupelna, sprcha, rohy pokojů). Nejlepší je jejich vyčistit Savem.

Ventilátory jsou dobré na to, že snižují vlhkost v prostorách. V koupelně by vždy mělo být malé okno a každý den ji třeba větrat. Nepříjemné je, pokud tam okno není. Snažte se pak alespoň otevírat dveře na koupelně. Otevírání dveří mezi pokoji je velmi účinné, jde o to, aby stále v místnostech cirkuloval vzduch. Nejlepší je, pokud svítí slunce, určitě je vhodné vpustit dovnitř sluneční paprsky.Nejnovější články

Nebojte se hrát ve svém životě hlavní roli

Co musí mít filmový nebo literární příběh k tomu, aby zaujal? Dostatek dramatičnosti a napětí? Špetku lásky? Charismatické ústřední hrdiny? K tomu, aby se některá...