Ženská hlídka vylovila z čuňovského kanálu bronz

on

Slovensko vybojovalo medaili hned v první soutěži na mistrovství světa ve slalomu a sprintu na divoké vodě v bratislavském Čunovo. Je bronzová a postarala se o ni hlídka kajakárok v 3x K1 ve složení Eliška Mintálová, Jana Dukátová a Soňa Stanovská.

TASR 22.09.2021 10:18 Eliška MintálováFoto: Pravda, Ivan Majerská
Slovenská kajakářky Eliška Mintálová.
V konkurenci devíti týmů Slovenky zaostaly o 6,46 s za vítězným družstvem Velké Británie. Stříbro berou Češky, které měly v cíli o jednu sekundu a jednu setinu lepší čas než Slovenky. Slovinky na čtvrtém místě zase dosáhli o 51 setin horší výsledný čas jako trio Slovenek.

Slovenské reprezentantky se na trati s osmnácti brankami představili jako páté v pořadí ještě před největšími favoritkami. Nevyhnuli se dvěma chybám na třetí a desáté brance a připsali si tam po dvě trestné sekundy. I tak jim v cíli patřila průběžná první pozice, ze které je později odsunuly Češky a Britky.

Vítězné trio Velké Británie pádlovali ve složení Kimberley Woodsová, Fiona Pennieová a Mallory Franklinová. Bronz v soutěži hlídek má velkou cenu i pro Janu Dukátové, která se na MS v Čunovo loučí s dlouholetou úspěšnou kariérou.

Pohled do historických statistik říká, že Slovensko si ve svém parádním sportovním odvětví – vodním slalomu – vybojovalo medaili s pořadovým číslem 61 na mistrovství světa. Aktualizovaná slovenská bilance má podobu: 25 zlatých – 18 stříbrných – 18 bronzových medailí.

Tuto sbírku mohou slovenský vodní slalomář výrazně vylepšit ještě během středy, protože v Areálu vodních sportů Divoká voda v Čunovo jsou na programu soutěže hlídek iv zbývajících třech týmových soutěžích – 3 × K1 muži, 3 × C1 muži a 3 × C1 ženy.

Nejnovější články

Striptýz: univerzální zábava pro dospělé

Striptýz je forma tanečního umění, která spojuje prvky erotických tanců s postupným svlékáním. Toto umění má dlouhou historii a dnes patří mezi oblíbené formy...