Co zvážit při výběru garážových vrat

on

Součástí rodinných domů nebo chalup bývá často i garáž. Ta chrání náš vůz před rozmary, počasí i zloději. Je však potřeba, aby měla funkční garážová vrata. Jak vybrat ta správná?

K tomu, abychom zvolili garážová vrata, která budou vyhovovat právě naší garáži, musíme nejdříve zodpovědět několik otázek. Slouží nám garáž čistě jen k parkování auta nebo v ní trávíme i více času, protože v ní máme zařízenou dílnu nebo malé skladovací prostory či tělocvičnu? Procházíme přes ni do domu a využíváme ji tak jako vedlejší nebo zadní vchod? Potřebujeme kolem zdí dostatek prostoru pro umístění skříní a polic nebo je možné je nechat volné? Je garáž vysoká, nebo má snížený strop či vjezd? A prohlédnout bychom si měli také okolní terén, tedy kam z garáže vyjíždíme. Všechna tato kritéria jsou důležitá pro další rozhodování, Jaký typ garážových vrat zvolit a jak se budou otevírat.

  • Dvoukřídlá vrata jsou tradiční řešení, otevírají se do obou stran. Je tak nutný dostatek místa před garáží a jsou naprosto nevhodná tam, kde se vjíždí do rušné ulice nebo například do kopce.
  • Sekční garážová vrata patří mezi nejoblíbenější typ. Potřebují před garáží jen minimální prostor, protože jednotlivé panely se zasouvají do garáže podél stropu a umožňují tak umístit po stěnách regály i police. Nejsou však vhodná do garáží s nízkým stropem nebo vjezdem, protože zasouvací mechanismus vše ještě sníží.
  • Pro nízké prostory jsou řešením posuvná vrata, která se také zasouvají dovnitř do garáže, ale podél stěny výška stropu ani vjezdového otvoru se tak nemění, Je však nutné počítat s tím, že jednu stěnu garáže nelze využít pro umístění polic a regálů Kvůli zasouvacími mechanismu. Výhodou posuvných vrat je možnost otevřít je jen částečně, například pro průchod osob, což využijeme především pokud garáž používáme také jako další vchod do domu.

Při výběru vrat s ohledem na styl jejich otevírání bychom měli myslet také do budoucna, tedy zda v okolí garáže nemáme zasazené stromy, které časem vyrostou nebo plánujeme prostor přední využít. Pro další terénní úpravy.

Předchozí článekJak vybrat dárky pro krásnější bydlení
Další článek3 tipy, jak najít skvělou marketingovou agenturu pro vaše podnikání

Nejnovější články

Striptýz: univerzální zábava pro dospělé

Striptýz je forma tanečního umění, která spojuje prvky erotických tanců s postupným svlékáním. Toto umění má dlouhou historii a dnes patří mezi oblíbené formy...