Thajská vlajka opět v F1. Navrátilec je nadšený

on

Pětadvacetiletý závodník Alex Albon dostane druhou šanci v seriálu mistrovství světa monopostů F1. Londýnský rodák, který však soutěží pod thajskou vlajkou, se na spolupráci dohodl s týmem Williams Racing.

TASR, SITA 08.09.2021 18:01 George RussellFoto: SITA / AP, Francisco Seco
George Russell ve Williamsu. Stáj po sezóně opustí a na jeho místo přijde Alex Albon.
Dvojici vytvoří s Kanaďanem Nicolasem Latif, který pokračuje v týmu. Albon nahradí krajana George Russella, který zamířil do Mercedesu.

Pro 25-letého Albona půjde o návrat do prestižního seriálu po roční přestávce. Sezónu 2019 odstartoval v barvách Toro Rosso, později zamířil do Red Bullu, ve kterém absolvoval kompletní ročník 2020.

Postupně získal 92 a 105 bodů, což mu v konečném hodnocení sezóny stačilo na 8. resp. 7. místo. V probíhající sezoně je rezervní pilot v Red Bulle.

Viz tento příspěvek na Instagram
Příspěvek, který sdílí Alex Albon (@alex_albon)

„Když odejdete z F1, tak nikdy nemáte jistotu, že dostanete možnost vrátit se. Bylo skvělé vidět, jaký pokrok dosáhl Williams v roce 2021 a těším se na působení v tomto týmu.

Nyní se však zaměřuji na Red Bull a na to, abych týmu pomohl k co nejlepšímu výsledku v probíhající sezoně, „poznamenal Albon.

Alexander Albon
ČTĚTE VÍCE
Buddhista v kokpitu. Dostane na pódium thajskou vlajku?
Kalendář a výsledky F1 2021
Datum, dějiště a jméno vítěze / čas startu u nás

  1. března VC Bahrajnu Lewis Hamilton

Pohár konstruktérů: 1. Mercedes 362,5 bodů, 2. Red Bull Racing Honda 344,5, 3. McLaren Mercedes 215, 4. Ferrari 201,5, 5. Alpine Renault 95, 6. AlphaTauri Honda 84, 7. Aston Martin Mercedes 59, 8. Williams Mercedes 22, 9. Alfa Romeo Racing Ferrari 3, 10. Haas Ferrari 0.

Nejnovější články

Striptýz: univerzální zábava pro dospělé

Striptýz je forma tanečního umění, která spojuje prvky erotických tanců s postupným svlékáním. Toto umění má dlouhou historii a dnes patří mezi oblíbené formy...