4 způsoby, jak podpořit svou produktivitu

on

Máte pocit, že chodíte jen do práce a z práce jdete rovnou spát? Nestíháte se věnovat domácnosti, rodině ani svým koníčkům? Poradíme vám, jak podpořit svou produktivitu a chytře si rozplánovat svůj den.

1) Plánování vám vše ulehčí

Chcete zvládat každý den víc věcí, užít si jej naplno a mít i volný čas sami pro sebe? Začněte plánovat. Pořiďte si plánovací kalendář nebo plánovací diář. Udělejte si každý den chvilku, kdy si rozplánujete další den. Může to být čas večer před spaním, ale také hned ráno po probuzení. Díky plánování zjistíte, kolik času věnujete práci, kolik vám zbývá na domácnost, rodinu a případně i vaše koníčky.

2) Uvolněte svou mysl

Věděli jste, že psaní na papír dokáže zklidnit vaši mysl? Nejenže u psaní zpomalíte své myšlenky, ale také si je utřídíte. Samozřejmě můžete pro efektivní plánování svého dne použít mobilní aplikace nebo kalendář v počítači, papír nám však v tomto případě pomáhá k vyšší koncentraci, kdy se vyhnete tříštění myšlenek. Sami určitě víte, jak často sáhnete po mobilu a místo pracovních aktivit nebo zmíněnému plánování prokrastinujete u sociálních sítí.

3) Sáhněte po papíru

Vyberte si denní nebo týdenní diář, podle toho, kolik práce a povinností si plánujete zapisovat. Díky zapisování na papír se můžete ke všem svým aktivitám také vracet a diář vám zůstane jako deník. Nebojte se kromě svých činnosti do diáře připsat i to, co příjemného jste zažili, co se vám na daném dnu líbilo nebo za co jste vděční. Papír bude jako váš terapeut a díky němu se můžete zbavit nepříjemných myšlenek a přebytečného stresu.

4) Koncentrujte se na jednu věc

Velkou výhodou pravidelného plánování je i učení se koncentrovat. To oceníte nejen v práci, ale také při studiu nebo různých kurzech. Budete se lépe soustředit na jednu věc, dokonce podpoříte i svou paměť. Designový obrazový diář bude vaším dokonalým společníkem také na poradách a rozhodně vám neudělá ostudu. Zorganizujte si svůj čas také s rodinným plánovacím kalendářem, které využijete nejen pro domácí povinnosti, ale také společné výlety nebo vzkazy.

Nejnovější články

Vybavujete domácí posilovnu? Poradíme, co v ní nesmí chybět

Přejete si zhubnout, nabrat svaly nebo se jednoduše držet v dobré kondici? Ať je váš důvod jakýkoliv, vsaďte na domácí posilovnu - ta je...