Vybíráte gumové koberce? Na co se zaměřit?

on

V zimě, ale také na podzim a na jaře se nám může hůře dařit udržovat ve voze čisto. Zvláště, co se týče podlahy. Z venku dovnitř na obuvi nosíme bláto, kamínky a jinou nečistotu, ale také nasolený sníh, břečku i spoustu vody. Naštěstí existují gumové koberce, s nimiž lze mít uklizenou a čistou podlahu celoročně. Stačí, když si vyberte správný typ gumových autokoberců, který bude na podlaze vašeho auta sedět, jako ulitý.

Správné rozměry gumových autokoberců

Gumové autokoberce jsou k dostání v mnoha provedeních. Nejlepší je kupovat je dle značky a typu vašeho vozu včetně roku narození. Tak se vám nestane, že bude vedle koberečku mezera, nebo že vám bude odstávat. Vybírat můžete typy s nižším i vyšším okrajem, záleží na vašich preferencích.

Prodejny autodoplňků prodávají gumové autokoberce v praktických sadách, kdy vám skvěle padnou nejen koberce vepředu, ale i k zadním sedadlům. Zvláště, když převážíte děti ze školy, nebo vás v autě často cestuje víc, neváhejte a pořiďte sadu.

Dívejte se na složení

Na gumových autokobercích se nevyplácí šetřit. Pokud je cena podezřele nízká, s velkou pravděpodobností nebudete s kupeným typem koberců spokojeni. Mohou obsahovat podíl PVC, a tak po podlaze klouzat, stejně tak vám mohou klouzat mokré boty. Kvalitní gumové koberce PVC vůbec neobsahují, drží na místě, mohou mít různý protiskluzový design, aby vám boty držely na místě… Kvalitní materiál nenaruší ani agresivní složení břečky v zimě, sůl nebo běžné chemikálie.

Snadná údržba a dlouhá životnost

Pokud se koberce znečistí, stačí z nich nečistoty vysypat, vylít, koberce vytřít či běžně umýt. U kvalitních typů mohou být namáhaná místa vyrobena z větší vrstvy materiálu, aby se neprodřela či neroztrhla. To jen zvyšuje životnost gumových autokoberců.

S gumovými autokoberci bude podlaha vašeho vozu vždy čistá.

Předchozí článekStriptýz Liberec: Zažijte jedinečnou show, na kterou nezapomenete
Další článekJaké zvolit kufry na motorku – poradíme vám

Nejnovější články

Vybavujete domácí posilovnu? Poradíme, co v ní nesmí chybět

Přejete si zhubnout, nabrat svaly nebo se jednoduše držet v dobré kondici? Ať je váš důvod jakýkoliv, vsaďte na domácí posilovnu - ta je...