5 nápojů, které vám doma nesmí chybět

on

Dlouhé zimní večery zvou k rozjímání, odpočinku a popíjení něčeho dobrého. Pokud pití horkých nápojů patří k vašim oblíbeným rituálům, pak přinášíme pár tipů na nápoje, které by ve vaší poličce neměly chybět. Ať už vás čeká večer v příjemné společnosti nebo se chcete uvelebit pod deku s knížkou, s naším výběrem jistě nešlápnete vedle.

Nechte si nasypat

Čisté sypané čaje patří mezi ty nejkvalitnější. Vyzkoušet můžete černý, zelený, polozelený, bílý nebo třeba rooibos. Pokud nevíte, jaký typ čaje by mohl vyhovovat vašim chuťovým pohárkům, vyzkoušejte nejbližší čajovnu, kterých máme v rámci České republiky více než 200.

Není nad kvalitní zrnka

Kvalitní zrnková káva promění i ten nejhorší den v příjemnější situaci. Vybírat můžete z acidnějších nebo zemitějších druhů káv, záleží na vašem vkusu a chuťových pohárcích. Ať už si dopřáváte filtrovanou kávu nebo máte raději klasické espresso, možnostem se meze nekladou.

Jde to i bez kofeinu

Káva v šest večer po příjezdu z práce je pro vás zapovězená? Chápeme. Pro tyto případy se skvěle hodí bezkofeinová káva, kterou si můžete vychutnat v jakékoliv denní době a v takové podobě, která je vašim chutím nejbližší.

Znáte matchu?

Matcha může rozdělovat – buď ji milujete nebo nenávidíte, v každém případě je dobré dát jí šanci a vyzkoušet tento japonský mletý čaj. Má velké množství benefitů a nespočet vyžití, jak k vytvoření klasického čaje, tak i do dezertů, speciálního latte nebo třeba do lahodného smoothie. Buďte kreativní a vyzkoušejte skvělé účinky této zajímavé suroviny.

Sladké pohlazení pro každého

Přemýšlíte, že byste si dali své oblíbené cappuccino, ale máte chuť i na něco sladkého? Pokud si nechcete objednávat dortík ke kávě, jistě oceníte chai latte. Jedná se o sladší verzi cappuccina, která je obohacena o lahodné koření, které oceníte nejen ve dnech, kdy vás bude honit mlsná.

Uvařit si po příchodu z práce skvělý nápoj může být úžasný rituál, který vám pomůže přeladit se z pracovního prostředí na to domácí. Ať už si vyberete z našich tipů nebo sáhnete po svém favoritovi, jistě nešlápnete vedle.

Nejnovější články

Vybavujete domácí posilovnu? Poradíme, co v ní nesmí chybět

Přejete si zhubnout, nabrat svaly nebo se jednoduše držet v dobré kondici? Ať je váš důvod jakýkoliv, vsaďte na domácí posilovnu - ta je...