Jak se zbavit přebytečných kilogramů správnou stravou

on

Chcete konečně zhubnout a nevíte, jak začít? Věděli jste, že správná strava je až 80 % úspěchu? Poradíme vám, co přidat do svého jídelníčku, aby byl nejen zdravý, ale i pestrý a vyvážený.

Změňte svou stravu

Dali jste si letos předsevzetí, že zhubnete a budete vypadat skvěle v plavkách? V takovém případě kromě pravidelného pohybu přidejte i zdravý a vyvážený jídelníček. Začněte úklidem v domácnosti a vrhněte se na ledničku, mrazák i spíž. Vytřiďte veškeré potraviny, které se neslučují se zdravým životním stylem. Patří sem různé polotovary, sladkosti, tučné pokrmy a také potraviny s množství éček. Začněte se zajímat o to, co jíte a odměnou vám bude nejen efektivní snižování váhy, ale také podpoříte své zdraví.

Jak správně jíst

Přidejte do svého jídelníčku regionální potraviny. Vybírejte si sezónní ovoce i zeleninu. Skvělým způsobem, jak jíst správně je kombinace sacharidů, bílkovin, ale i zdravých tuků a vlákniny. Doplňte veškeré tyto makroživiny a zbavte se chutí na sladké.

Zaměřeno na bílkoviny

Bílkoviny patří mezi základní stavební kámen našeho těla. Pomáhají nám budovat svaly a slouží také k tomu, aby vás “nehonily chutě”. Doplnit je můžete nejen masem, mlékem a vejci ale také luštěninami. V tomto případě oceníte také přírodní protein, který se hodí nejen do kaše, ale i do jogurtu a jako součást smoothie. Dokonce jej můžete přidat do sladkých fit receptů.

Proč doplnit vlákninu

Další důležitou makroživinou je vláknina. Ta se podílí na správné funkci trávení. Věděli jste, že většina zdravotních problémů začíná ve střevech? Vlákninu doplníte například pomocí rychlé a zdravé svačinky v podobě proteinovo-kolagenové tyčinky. Ty vás kromě skvělé chuti překvapí také složením, ve kterém dominuje vláknina dokonce nad obsahem bílkovin.

Zdravé tuky

Nebojte se myslete i na dostatečné množství tuků. Mezi ty zdravé patří například avokádo, ale také ořechy. Denně byste měli sníst alespoň hrst zdravých tuků, abyste přispěli k efektivnímu hubnutí i správnému fungování organismu. Zdravé tuky jsou navíc důležité pro dostatek energie, například na cvičení.

Nejnovější články

Striptýz: univerzální zábava pro dospělé

Striptýz je forma tanečního umění, která spojuje prvky erotických tanců s postupným svlékáním. Toto umění má dlouhou historii a dnes patří mezi oblíbené formy...