Splňte letos všechna svá předsevzetí

on

Dáváte si každý rok předsevzetí a na konci roku jste zklamaní, že jste si opět nesplnili to, co jste chtěli? Poradíme vám, jak se do toho letos opravdu obout a na konci roku na sebe můžete být právem pyšní.

Stanovte si reálná předsevzetí

I když chcete v letošním roce dosáhnout velkých změn, začněte pozvolna. Pokud si dáte například předsevzetí, že chcete zhubnout, jen těžko jej splníte za týden nebo za dva. Připomeňte si, že ani současné kilogramy a svou postavu jste nezískali za jeden den. Dejte si čas na plnění předsevzetí a stůjte při jejich plánování nohami pevně na zemi.

Buďte konkrétní

Nedávejte si až moc obecná předsevzetí. Stanovte si konkrétní cíle. U hubnutí si stanovte kolik chcete zhubnout, čeho chcete dosáhnout, ať už se jedná o zvýšení fyzické kondice, nabírání svalstva nebo formování postavy. Přidat můžete také informaci o tom, kolik byste chtěli zhubnout. Poté přidejte i časovou náročnost. Ideální je hubnout 1 kilogram týdně, pokud si tedy přejete zhubnout 5 kilogramů za měsíc, jedná se o reálný cíl.

Co musíte udělat

Máte skvělá předsevzetí a teď čekáte, až se sami splní? Takhle to opravdu nefunguje. V tomto případě je potřeba být aktivní a snažit se o pozitivní změnu. Začněte členstvím ve fitness klubu, kde se naučíte pravidelnému pohybu, zdravým návykům a také správnému provedení cviků. Dopřát si můžete i zaslouženou odměnu ve wellness zóně. Vyzkoušejte také sálové lekce a vyberte si sport, který vás bude bavit. Odměnou vám bude nejen vysněná postava, ale také podpora zdraví a v neposlední řadě i větší spokojenost.

Motivace je potřebná

Pokud již máte stanoveny konkrétní a reálné cíle, máte plán, jak jich dosáhnout, zbývá vám vyřešit otázku motivace. Motivace je potřeba, abyste u daných aktivit vydrželi, abyste za měsíc neskončili a po zbytek roku si to vyčítali. Napište si klidně seznam věcí, které vás motivují. U konkrétního příkladu hubnutí to mohou být zdravotní benefity, zvýšení sebevědomí, ale také například obměna šatníku nebo získání nové práce či protějšku.

Nejnovější články

Striptýz: univerzální zábava pro dospělé

Striptýz je forma tanečního umění, která spojuje prvky erotických tanců s postupným svlékáním. Toto umění má dlouhou historii a dnes patří mezi oblíbené formy...