Uvažujete nad změnou? Co nabízejí jednotlivé zdravotní pojišťovny

on

Do konce září se lidé mohou rozhodnout pro změnu zdravotní pojišťovny. Jaké benefity nabízí Všeobecná zdravotní pojišťovna, jaké Důvěra a jaké Union?

Do konce září se lidé mohou rozhodnout pro změnu zdravotní pojišťovny.

Proč by si měli vybrat právě tu vaši?
Jaké výhody a slevy svým klientům poskytujete, resp. jaký nadstandard mohou očekávat?
Nabízíte něco, co nedostanou v jiné zdravotní pojišťovně?
Všeobecná zdravotní pojišťovna
Dlouhodobě vynakládáme nejvíce prostředků na jednoho pojištěnce. Například v roce 2019 to bylo až 1 087 eur, což je přibližně o 450 eur více než dávají ročně konkurenční zdravotní pojišťovny. Tyto náklady meziročně vzrostly o 63 eur, na 1 152 eur / pojištěnec. Máme nasmlouvaných nejvíce poskytovatelů zdravotní péče. Díky tomu naši pojištěnci nemají problém s nalezením specialisty ve svém regionu.

Poskytujeme nadstandardní prevenci, nejvíce vyšetření zaměřených na sledování ovlivnitelných rizikových faktorů onkologických, kardiovaskulárních a jiných onemocnění. Hradíme vyšetření rizika cévní mozkové příhody (1 × za 2 roky při preventivní prohlídce), test na okultní krvácení (jednou za 2 roky při preventivní prohlídce pro pojištěnce nad 40 let), diagnostiku a léčbu poruchy metabolismu tuků v ambulanci praktického lékaře pro dospělé, preventivně cytologické vyšetření děložního čípku jednou ročně při každé preventivní prohlídce nejen konvenční, ale i tzv. LBC metodou, která je při vybraných indikacích přesnější, mamografické vyšetření bez limitu v termínu do 15 dnů od objednání v nasmlouvaných zdravotnických zařízeních, preventivní urologická prohlídka 1 × za 3 roky pro pojištěnce již od 40. roku života.

doktorka, pacientka, papíry, rozhovor
ČTĚTE VÍCE
Změna zdravotní pojišťovny: Komu se vyplatí?
Naši pojištěnci mohou využívat benefitní programy Peněženka zdraví MINI nebo MAXI. Systém MINI umožňuje získat až 100 eur na péči o zdraví a po 100 eur na zdraví pro děti. Mohou ho čerpat na dentální hygienu, stomatologické výkony, rovnátka, ale i na nepovinné a cestovatelské očkování, na léčebně preventivní programy, či na preventivní sportovní prohlídky. Umožňujeme čerpat příspěvek i na doplatky za kategorizovány léky pro dospělé bez omezení diagnózy a věkového omezení, která jsou částečně hrazeny ze zdravotního pojištění. U programu MAXI mohou pojištěnci získat až 800 eur ročně. Od ledna 2022 dospělým přispějeme na laserovou operaci očí až do výše 450 eur, již od dioptrií + 1 / -1. Přispíváme 120 eur ročně na komplexní zubní ošetření, dentální hygienu, RTG vyšetření, zubní výplně, korunky, fazety, můstky či na anestezii. Poskytujeme příspěvek do 450 eur ročně na strojek na zuby pro děti.

Párem přispíváme až 450 eur na 4. cyklus asistované reprodukce IVF, budoucím maminkám zas 450 eur na neinvazivní prenatální testování. Děti, rodiče a zákonní zástupci mohou využít příspěvek do výše 200 eur ročně na kategorizované léky a dietetické potraviny na předpis. Diabetici mohou dostat až 100 eur ročně na doplatky za glukózový senzor.

Odpověděla: Eva Peterová, manažerka oddělení komunikace
máma, dítě, doktor, high five
ČTĚTE VÍCE
Změna zdravotní pojišťovny: Jak na to?
Důvěra zdravotní pojišťovna
Každý rok k nám přicházejí desetitisíce nových pojištěnců, protože vidí, že jsme stabilní zdravotní pojišťovna se širokou sítí smluvních lékařů a zdravotnických zařízení. S penězi od pojištěnců hospodaříme zodpovědně, neplýtváme, plně hradíme léčbu, kterou jim poskytnou poskytovatelé zdravotní péče. Nemine horentní sumy na marketing, místo toho investujeme do nových služeb pro zdravých i nemocných pojištěnců.

Ti si dnes mohou vybrat z 35 hmatatelných výhod, včetně nejoblíbenější, kterou je možnost získat příspěvek na zubní ošetření nebo dentální hygienu až do výše 150 eur ročně. Navíc, od ledna příštího roku se pojištěnci mohou těšit na rozšíření tohoto benefitu. U dětí bude možné získat příspěvek i na pečetění zubů a dospělí ho budou moci využít i na zhotovení zubních můstků a korunek. Kromě toho všechny čtyřleté děti pojištěny u nás dostanou zubní balíček v hodnotě 30 eur.

COVID-19 zhoršil situaci mnoha, zejména neúplných rodin, proto v naší nabídce zůstává možnost získat zpět doplatky za receptové léky až do 300 eur pro každého rodiče a jeho děti (výhoda 300 + 300), jakož i babyboxu pro nejmenší v hodnotě 50 eur. Rodičům pomůžeme i jinak. V novém roce přineseme novinku, a to příspěvek až 50 eur ročně na brýlová obruba a brýlové čočky pro děti.

Nemocným či jinak znevýhodněným pojištěncům nabízíme finanční dary na takovou zdravotní péči, která není hrazena z veřejného zdravotního pojištění. Jde o grantový program Bojovníci za zdraví s dlouholetou tradicí.

Nejnovější články

Striptýz: univerzální zábava pro dospělé

Striptýz je forma tanečního umění, která spojuje prvky erotických tanců s postupným svlékáním. Toto umění má dlouhou historii a dnes patří mezi oblíbené formy...