Investice: Peníze do komodit nebo kryptoměn?

on

Ve světě kryptoměn dochází k mnoha změnám, které snižují jejich hodnotu, proto můžeme pozorovat i nižší zájem o digitální měny oproti předchozím letům. Nicméně pokud máte finanční prostředky navíc, které si přejete investovat, možná stojíte před otázkou, zda peníze vložit do komodit nebo právě do digitálních měn. Jaká varianta dává větší smysl?

Vzestupy i pády kryptoměn

I když jsou kryptoměny stále v hledáčku mnoha investorů, není pochyb o tom, že jsme v posledním roce zažili spoustu zvratů a svět digitálních měn se výrazně proměňoval. Stejně jako u jiných druhů investic najdeme mnoho lidí, kterým se díky kryptoměnám podařilo pohádkově zbohatnout nebo naopak přijít o výrazné jmění. Kryptoměny nicméně dokázaly oslovit velmi široké publikum, a to včetně konzervativních investorů.

Mezi komoditou a kryptoměnou

I když jsou kryptoměny z principu digitální, existují i tzv. stable-coiny. Jedná se o mince, u kterých se hodnota odvíjí podle podkladového aktiva, jako je např. zlato. Díky těmto alternativám investování se našli i investoři z řad komoditních obchodníků. Pokud patříte mezi ně, je důležité zmínit, že komodity nedošly k tak obrovskému růstu, jako tomu bylo u kryptoměn, kde jsme mohli pozorovat nárůst až tisíc procent ročně. Je tedy ke zvážení všech

Propady jsou reálné

Pokud se chystáte investovat, ale víte, že nemáte příliš chladnou hlavu, možná pro vás bude lepší investovat do komodit. U bitcoinů a jiné digitální měny dochází k častějším propadům, a to i o desítky procent během jednoho dne. U komodit se můžeme setkat s propadem o 50 % během jednoho roku, u kryptoměn můžeme vidět propad i o 90 %. V takových případech je opravdu nutné zachovat chladnou hlavu, neprodávat a vyčkat na lepší období.

Bezpečnost především

Řešíte otázku bezpečnosti? Útoky hackerů jsou bohužel na denním pořádku a pokud nebudete mít svůj majetek řádně zabezpečen, můžete o něj i navždy přijít. Nákup kryptoměn je možný na mnoha místech, nicméně pokud je pro vás důležitá otázka bezpečnosti, jako lepší strategie se jeví investování v rámci brokerských společností. Co se týče investování do komodit, daleko bezpečněji se zřejmě budete cítit u regulovaných společností, které podléhají určitým pravidlům – ty chrání investory i jejich investice.

Každá mince má dvě strany, proto pečlivě zvažte své investice a zaměřte se zejména na to, jaká jste osobnost a jaký typ investic je právě pro vás.

Předchozí článekKdy nechat zkontrolovat geometrii kol?
Další článekV hlavní roli koupelna, aneb změny za pár korun

Nejnovější články

Vybavujete domácí posilovnu? Poradíme, co v ní nesmí chybět

Přejete si zhubnout, nabrat svaly nebo se jednoduše držet v dobré kondici? Ať je váš důvod jakýkoliv, vsaďte na domácí posilovnu - ta je...