Nespravedlivé a kontraproduktivní. Maďaři reagují na trest za rasismus

on

Maďarský fotbalový svaz (MLSZ) reagoval na trest od Mezinárodní fotbalové federace (FIFA) za chování domácích fanoušků během zářijového zápasu Maďarska s Anglií v Budapešti.

Pravda 22.09.2021 10:16 Maďarsko, AnglickoFoto: Tibor Illyés
Světlice na trávníku v budapešťské Puskásovej aréně během zápasu Maďarska s Anglií.
Rasistické projevy směřovaly zejména na útočníka Raheem Sterling a náhradníka Juda Bellinghama.

Nejbližší zápas v kvalifikaci MS 2022 proti Albánii odehrají svěřenci Marca Rossiho 9. října bez diváků.

K uzavření stadionu přijde iv případě opakovaných rasistických projevů z tribun během dalších dvou let.

MLSZ dostal navíc pokutu 200 tisíc švýcarských franků (téměř 185 tisíc korun). Tento finanční postih pro svaz je jedním z nejvyšších v historii.

Raheem Sterling
ČTĚTE VÍCE
Jedna z nejvyšších pokut v historii. FIFA potrestala Maďarů za rasismus
Přinášíme vám stanovisko MLSZ:

„Podle MLSZ je třeba hluboce odsoudit chování těch narušitelů, kteří se na rozdíl od několika desetitisícové davu dopustili začátkem září rasistického chování směrem k hráčům v kvalifikačním zápase Maďarsko – Anglie. Jakékoliv formy diskriminace jsou pro MLSZ nepřijatelné.

Vedení svazu i samotný maďarský tým vícekrát prosili fanoušky, aby vzali v úvahu dobře známé pokyny ze strany UEFA a FIFA.

Každý, kdo se na tribunách Puskásovej arény projevil rasisticky či diskriminačně, způsobil maďarskému fotbalu velké škody a může počítat s nejpřísnějšími sankcemi.

Maďarsko, fanoušci
ČTĚTE VÍCE
Nepřátelská Budapešť? Ministr kontruje videem, Johnsona nešetří ani historička
Po kvalifikačním utkání MS proti Anglii dostal maďarský tým trest od FIFA. V souvislosti s odehraných dvou zápasů za zavřenými branami (v druhém případě podmíněně) si MLSZ nadále myslí, že z pohledu 60-tisícové davu vytvářejícího výbornou kulisu a pořadatelů, kteří zrealizovali všechny očekávané opatření, je takový kolektivní trest nespravedlivý a kontraproduktivní.

MLSZ podporuje potřebu zakročit proti rasismu, ale je zřejmé, že disciplinární pravidla a rozhodnutí UEFA a FIFA netrestají skutečné viníky a v této formě nejsou účinné.

Raheem Sterling
ČTĚTE VÍCE
Angličané klečeli, Budapešť pískala. Grealish reagoval na spršku osobitě
Svaz pokračuje v procesu proti narušitelům a zabránění nechtěného chování. Na to je třeba změnit vlastní praxi MLSZ a připravovanou příslušnou legislativu.

MLSZ čeká na podrobné zdůvodnění rozhodnutí a v odůvodněných případech se odvolá.

Svaz podal trestní oznámení na identifikovaných pachatelů přestupků spáchaných v předmětném zápase. „

Nejnovější články

Vyberte originální a chutné dárky

Hledáte vhodné dárky pro své blízké, chcete překvapit kamarádku nebo vybíráte dárek pro kolegu? Poradíme vám originální dárky, které potěší. Darujte prožitek a věřte,...