Vybavujete domácí posilovnu? Poradíme, co v ní nesmí chybět

on

Přejete si zhubnout, nabrat svaly nebo se jednoduše držet v dobré kondici? Ať je váš důvod jakýkoliv, vsaďte na domácí posilovnu – ta je ideální v případě, kdy nemáte v blízkosti svého bydliště dobrou posilovnu nebo chcete šetřit čas přejezdy. Co do ní pořídit, abyste měli vše podstatné?

Chraňte svou podlahu

Ať už budete cvičit v garáži nebo v pracovně, je nutné chránit svou podlahu před poničením. Investovat můžete do různých variant, od speciálních podložek po jiný typ povrchu pro vaše cvičení. Ideální jsou i fitness puzzle, které si sestavíte podle sebe a místa, které na cvičení potřebujete a zamezíte tak případným odřeninám a škrábancům.

Odražte se od svého tréninku

Předtím, než začnete nakupovat všechny činky a veslovací trenažér, zkuste se zastavit a zamyslet se, zda to skutečně potřebujete a jestli jsou tyto pomůcky vhodné pro vaše cvičení. Zkuste zajít do posilovny ve vašem okolí, vyzkoušejte všechny dostupné stroje a zvažte, co je optimální pořídit domů pro váš trénink.

Klasické činky nebo kettlebell

Činky nechybí téměř v žádném cvičebním plánu, nicméně skvělou alternativou je i kettlebell, který váš trénink může příjemně ozvláštnit. Před cvičením s kettlebellem je však ideální vyzkoušet si to v prostředí, kde vás bude moct opravit nějaký trenér a vy si nebudete zbytečně ničit záda.

Malé doplňky, velké výsledky

Jaké další věci koupit, aby se váš trénink zefektivnil a přitom vás vybavení nestálo celé jmění? Vsaďte třeba na klasické švihadlo, které známe z dětských let nebo balanční podložky, které vaše svaly dokáží pořádně potrápit. Věřte, že v tomto případě rozhodně platí, že i za málo peněz můžete mít hodně muziky.

Vybavit domácí posilovnu nemusí být nic náročného – stačí se pořádně zamyslet nad tím, co od ní očekáváte a vybavit ji podle svých preferencí.

Nejnovější články

Vybavujete domácí posilovnu? Poradíme, co v ní nesmí chybět

Přejete si zhubnout, nabrat svaly nebo se jednoduše držet v dobré kondici? Ať je váš důvod jakýkoliv, vsaďte na domácí posilovnu - ta je...